Tag: bluzy

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W co się ubierać będąc skatem

Mamo, tato jestem skatem!
Konsternacja. Jak przekazać tę wiadomość babci? Bez obaw. Nie taki skat (skejt) straszny jak go malują. To po prostu młody człowiek, który lubi deskorolki, rowery czy rolki. Grupa społeczna, coraz bardziej powszechna wśród młodzieży. Osoby pokojowo nastawione do społeczeństwa, nie wyznający żadnej religii. Tutaj najbardziej istotna jest świetna zabawa a także perfekcyjne wykonanie coraz bardziej oszałamiających i trudniejszych sztuczek.

Fotografia pradziadka

Mój praprzodek na fotografii sprzed 100 lat ubrany jest w galowy strój: w surdut, nienaganną białą koszulę, czarną kamizelkę, z której kieszeni wystaje zegarek zwany „cebulą”. Nie spotkałem pradziadka osobiście. Zmarł zaraz przed wybuchem II Wojny, nie miałem więc takiej możliwości. Zgadywać tylko mogę o czym myślał pozując do tego zdjęcia.

”Orliki” – czy trafiona inwestycja?

Jakiś czas temu w tym pięknym państwie – to nie drwina – począł się pomysł wykonania tzw. „Orliki”, tj. zespołu boisk ogólnodostępnych w niedużych miastach powiatowych czy gminach wiejskich. Początkowo byłem dość mocno sceptyczny temu pomysłowi. Zapach sekretarza Gierka podnosić się począł, a więc rozum mówił „To się udać nie może a na pewno będzie nas sporo kosztować” i na zapomniałem o tym temacie.

Dwadzieścia pięć lat przemian

Razem z przemianami po 89 roku i stabilizowaniem się sytuacji ekonomicznej rodacy postanowili nadgonić zacofanie spowodowane komunizmem. Proces ten przebiegał i wciąż przebiega wielotorowo. Rozpoczął się on jeszcze przed 4 czerwca 1989. Najszybsze i najgłębsze zmiany następowały na poziomie makroekonomicznym. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powstawały małe firmy i malutkie jednoosobowe interesiki. Po czasie z wielu z nich wyewoluowały największe obecnie istniejące mega przedsiębiorstwa.

Rzecz o roli kieszeni w życiu człowieka

Prawie każdy chłopiec jakiego znam, największą uwagę przywiązuje do tak niepozornego atrybutu jakim są kieszenie. Niby nic a jednak istotna sprawa dla niego. W końcu gdzieś trzeba chować i w jakiś sposób nosić swoje skarby: sznurki, guziki, kamyki, papierki po zjedzonych cukierkach i w końcu cukierki. Z tegoż powodu podstawowa zasada podczas zakupu bluz a zwłaszcza bluz chłopięcych to – im większa liczba kieszeni i im są większe tym wspanialej. Idealnie jest kiedy oba te czynniki występują na raz. Wówczas jest to rajska bluza chłopięca.

Nowoczesna odzież termoaktywna

Bielizna termoaktywna początkowo używana była zgodnie z przeznaczeniem więc jako specjalistyczna odzież dla sportowców lub też dla wojska. Z biegiem czasu jej zastosowanie wzrosło znacznie. Głównym tego powodem jest to, iż jest ona nadzwyczaj komfortowa w użytkowaniu również codziennym.

Jej własności dają wygodę a jest to istotne jeżeli chodzi o takie ubrania ubraniach jak np. bokserki termoaktywne – bielizna która ze swej natury musi być wygodna.

Zmiana elementów garderoby, czyli niesamowicie komfortowe rozwiązanie na jesień

Wraz z końcem lata i upałów zaczynamy ubierać kolejne warstwy ubrań. Fani i fanki tej pory roku nie będą szczęśliwi, gdy wiele ubrań z ich garderoby, z letnimi ubraniami włącznie zostanie ulokowana w szafie na kolejny rok. Jesień i zima to początek wkładania kurtek, bluz, szalików i długich spodni – męczarnia dla niejednej osoby.