Tag: Diety

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W poszukiwaniu boskiej rzeźby

Teraźniejszą rzeczywistością rządzą nie tylko pieniądze – w teraźniejszym świecie trzeba umieć zaistnieć, we współczesnym świecie trzeba być modnym, pięknym i zdrowym. Nagminnie w internecie niejedno forum o dietach czy równie niezwykle popularne forum o suplementach wizytuje wiele osób, które chcą się dowiedzieć jak być zdrowszym, piękniejszym i dzięki temu znacznie atrakcyjniejszym dla innych.

Dbaj o kondycję cały rok

Gdy sporo ćwiczymy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy ogromnie zwracać uwagę na to co i kiedy jemy. Niezwykle istotne jest to, by dostarczać ciału wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. niezwykle istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z tych składników jest nam potrzebny, więc każda dieta wykluczająca lub mocno ograniczająca któryś z nich z zasady nie jest zdrowa.

Problem Otyłości – ja możemy sie przed nią uchronić

W dzisiejszych czasach społeczeństwo prowadzi raczej siedzący tryb życia, ma niewiele aktywności fizycznej, a to prowadzi do licznych chorób cywilizacyjnych, między innymi do otyłości. Tylko 2 % z nas uważa się za otyłych, niestety z medycznego punktu widzenia dotyczy to aż 53% dorosłych obywateli! Poza niewystarczającą ilością ruchu nadwadze sprzyjają takie czynniki jak złe, nadmiar soli, destabilizacja gospodarki hormonalnej spowodowana zarówno środkami antykoncepcyjnymi i innymi lekami, jak też jedzeniem mięs (między innymi drobiu) nafaszerowanych hormonami.