Tag: dzieci

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak sensownie ubrać własne dziecko?

Ubranie swojej dzieciny, szczególnie mowa o przeciętnie zarabiającym rodzicu z pewnością stanowi duży problem. Głównie sporą przeszkodą są ograniczenia finansowe, nasz kraj to nie Szwecja, Niemcy, Wielka Brytania albo Australia, lecz prócz finansów należy dodać kłopoty w wyborze.

Czemu najkorzystniej wybierać zakupy w sklepie z używaną odzieżą? Co dzięki temu zyskujemy? Jakie są zalety?

Lumpeks dla wielu z nas to miejsce, gdzie są brudne, znoszone oraz nic nie warte ubrania. Ten stereotyp jeszcze ma odbicie w świadomości wielu klientów, ale to już się zmienia. Jak jednak kupować ubrania w takich sklepach i czy warto to robić?

Na czym polegają zielone szkoły w Polsce?

Bardzo modne w ostatnim czasie są tzw. zielone szkoły dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Organizuje się je na ogół w niezwykle urokliwych miejscach. Mogą być to popularne uzdrowiska nad morzem, ośrodki w górach, ale także mniej znane, aczkolwiek równie atrakcyjne miejscowości. Dzieci w sposób aktywny odpoczywają na łonie natury, w otoczeniu lasów, oraz nad wodą. Nierzadko wyjazd w ramach zielonej szkoły jest wyłączną sposobnością wypoczynku dla dziecka poza jego domem.

”Orliki” – czy trafiona inwestycja?

Jakiś czas temu w tym pięknym państwie – to nie drwina – począł się pomysł wykonania tzw. „Orliki”, tj. zespołu boisk ogólnodostępnych w niedużych miastach powiatowych czy gminach wiejskich. Początkowo byłem dość mocno sceptyczny temu pomysłowi. Zapach sekretarza Gierka podnosić się począł, a więc rozum mówił „To się udać nie może a na pewno będzie nas sporo kosztować” i na zapomniałem o tym temacie.

Które elementy są niezbędne w ubraniu do jeździectwa

Każdy doskonale wie, że strój do uprawiania sportu są bardzo ważny. Nie możemy ot tak w skórzanych spodniach i pierwszych z brzegu sandałach zacząć biegać. Owszem dawniej wszystkie dzieciaki biegały w najzwyklejszych dresach i jakichkolwiek sportowych butach, ale przeważnie grały one w piłkę albo zwyczajnie bawiły się na podwórku. Jednak im mamy więcej lat tym większą uwagę zwracamy nawet przy wyborze sportowego stroju, bo doskonale wiemy, że dobrze dopasowany strój ułątwi nam w odpowiednim wysiłku.

Nostalgiczne wspominki z czasów PRL

Aura w dniu dzisiejszym pod psem, więc korci człowieka do snucia wspomnień, najlepiej przy filiżaneczce dobrej kawy. Do tychże wspominek skłoniła mnie scena w czasie się dziecka. Jak co rano chłopiec marudził: „mamo co mogę na siebie włożyć, wczoraj już chodziłem w takiej samej koszulce”.