Biały i czarny – ponadczasowy duet

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Biały i czarny – ponadczasowy duet

sukienka

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez chwili zastanowienia można powiedzieć, iż połączenie czarnego z białym nigdy w życiu nie ma prawa wyjść z mody. Człowiek uwielbia czerpać inspiracje z natury i chociaż prócz zebry, bardzo trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorów, to należy powiedzieć, że jest w nim coś mocno naturalnego, subtelnego i eleganckiego.

Jeśli jesteś pewien, że ten temat jest dla Ciebie ciekawy, to zobacz, że także praktyczna strona (https://optyk-trejnowski.pl) zawiera podobnie cenne informacje – wejdź tutaj.

Przez lata złączenie obu kolorów na stałe weszło do kanonów mody.

Biało – czarne ubrania posiada w swej ofercie wiele firm, od tych najbardziej ekskluzywnych jak np. ubrania Chanel, po te bardziej pospolite jak na przykład ubrania Reserved. Zestawienie takich kolorów bez dodawania, innej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego gustu oraz dodatkowo również może świadczyć o zasobności naszego portfela. Już wieku temu w naukach społecznych zwrócono bowiem uwagę na fakt, że kolory biały i czarny to kolory biznesu, kojarzone z bogactwem. Bieda natomiast w wielu miejscach na kuli ziemskiej lubi wyrażać się znacznie bardziej wieloma kolorami. Na dowód tego można oglądnąć program przyrodniczy dedykowany mieszkańcom trzeciego świata, a na pewno wyciągniemy bardzo podobne wnioski.

W wymienionym już powyżej sklepie Reserved można znaleźć sporo ciuchów wpisujących się w ten czarno-biały, klasyczny trend. Sporo z nich, wykorzystuje go bezpośrednio przez połączenie materiałów właśnie w tych kolorach. Sukienki Reserved to świetny przykład. Jest pełno modeli, które poza proporcjonalnym połączeniem tych dwóch kolorów, wykorzystuje również takie techniki jak lamowanie, kołnierzyki lub wstawki. Czarna sukienka z białymi lamówkami to super propozycja np. dla kobiet pracujących w biurze.

Rzecz jasna nie jest powiedziane, że opisywany duet kolorów powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Taki sam efekt, można uzyskać również przy połączeniu takich rzeczy – czarne spodnie Reserved z bluzką w kolorze białym, albo też białą sukienkę z czarnym żakietem. Wybranie takiego zabiegu może okazać się znacznie praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy musieli wyglądać jakoś bardziej oficjalnie, pozostaniemy w czarno-białej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by potem czarną albo białą sukienkę złączyć z innymi kolorami, projektując całkowicie nowy look.