Kurtki skórzane są w każdym sezonie na czasie

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Kurtki skórzane są w każdym sezonie na czasie

Skórzana kurtka jest jednym z nieśmiertelnych klasyków. Warto posiadać ją w swej garderobie, gdyż będzie nam służyć latami. Jest tak uniwersalna, że może być nie tylko kurtką ale także marynarką! Elegancka, klasyczna, czy można chcieć więcej? Kurtka skórzana sprawdzi się zawsze, wszędzie i o każdej porze roku.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtki skórzane wywodzą się bezpośrednio ze stroju wojskowego. Już w czasie I wojny światowej nosili je niemieccy piloci bombowców. Ich wytrzymałość doceniono również po wojnie. Stały się częścią umundurowania amerykańskiej policji. W latach 50. szkoły w USA zabraniały uczniom noszenia kurtek motocyklowych, co jak można się spodziewać uczyniło z nich jeszcze większy symbol buntu.

Przez kolejne dekady kurtki skórzane zachwyciły najznamienitsze wybiegi. Stanowiły podstawę w luksusowych kolekcjach Chanel czy Vivienne Westwood. Obecnie szyje się je w najróżniejszych fasonach. W sprzedaży znajdziemy też modele nawiązujące do klasycznych krojów, lecz wykonane z eko-skóry.

Kurtki skórzane można łączyć dla bardziej drapieżnego looku z letnimi sukienkami, tudzież koronkami. Godny uwagi efekt otrzymamy, nosząc ją wraz ze zwiewną spódnicą i jedwabną bluzką. Jej drapieżny charakter zrównoważą kolorowe, jasne dodatki. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu bardziej rockowej stylizacji, możemy połączyć skórę z dopasowanymi dżinsami, dowolnym T-shirtem z nadrukiem i ciężkimi butami. Uzupełnieniem mogą być modne naszyjniki, wisiory lub torebki.

skóra

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Należy wiedzieć, iż modele z wydatnymi klapami powiększą znacznie górne partie ciała. Powinny po nie sięgać kobiety z małym biustem lub węższymi ramionami (figura typu A). Gdy chcemy dodać sobie wzrostu zdecydujmy się na model ze stójką. Jeszcze niedawno uważano, że krótsze kurtki pasują kobietom młodym, panie dojrzałe były skazane wyłącznie na dłuższe fasony. Na szczęście, dziś styliści zdecydowanie odrzucają wszelkie modowe konwenanse. To jak się nosimy powinno być wyrazem naszego stylu, nie lat (interesujący wpis).

Doczekaliśmy się czasów w których skórzana kurtka zyskała miano klasyka i nic nie zapowiada, aby kiedykolwiek utraciła ten status.