„Szaffing” czyli wiosenne sprzątanie szaf

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

„Szaffing” czyli wiosenne sprzątanie szaf

Kwiecień i maj to okres w którym zwykle bierzemy się za wielkie, pozimowe sprzątanie. Wytrzepujemy dywaniki, czyścimy okna, przeglądamy rynny. Panowie dokonują drobnych napraw i wszelakich konserwacji. Także na działce, na stryszku czy w piwniczce robimy wielkie wiosenne sprzątanie. Jeśli jest taka potrzeba malujemy ogrodzenie, bramę, lub przynajmniej dokonujemy przeglądu ich stanu.

Kiedy bierzemy się za porządki w szafach, stajemy przed decyzją co zrobić z ubraniami które się tam znajdują, a z których już nie skorzystamy. Wszystkie te zbyt małe, za duże lub zwyczajnie już nie modne: damskie koszulki (koszulki z nadrukiem) polo, spódnice, półgolfy damskie, sweterki, topy, sukienki, t-shirty damskie niepotrzebnie zajmują przestrzeń w szafach. Czasem po prostu już się nam znudziły.

Oczywiście można wepchnąć je do zasobnika PCK. Lecz znam również inny sposób tak samo sprzyjający środowisku choć mniej altruistyczny.

Pewnego razu los chciał, iż w chwili gdy myślałam właśnie w jaki sposób pozbyć się ciuchów zalegających w mojej szafie – a moja garderoba nie jest gumowa, ujrzałam anons o szaffingu w moim mieście. Dla nie wtajemniczonych – szaffing jest to nieoficjalne spotkanie w kobiecym gronie, w czasie którego zainteresowane mają możność się wymienić tym wszystkim co im zbywa w szafie. Szaffing to możliwość „przewietrzenia” szaf, szansa by znaleźć coś unikatowego i niezwykłego.

Jak można było przewidzieć, większa część uczestników tej imprezy to kobiety, ponieważ w zdecydowanej większości to one zajmują się domem. W w miłym klimacie przy filiżaneczce kawuni albo herbaty oraz herbatniczkach odbywały się rozmowy związane z wymianą. Tu damskie koszulki polo w wielu kolorach, tam z kolei półgolfy damskie, ktoś poszukiwał topów oraz interesujące t-shirty damskie. Poza niewątpliwą praktyczną rolą takie wymiany mają również walory integracyjne, umożliwiają zapoznania nowych ludzi czy spotkania się z sąsiadami. Zatem z niecierpliwością czekam kolejnego.