Nostalgiczne wspominki z czasów PRL

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Nostalgiczne wspominki z czasów PRL

Pogoda dziś taka, iż korci człeka do wspomnień, najlepiej przy filiżaneczce dobrej herbaty. Do tych wspominek skusiła mnie scena podczas ubierania się dziecka. Jak każdego ranka chłopiec marudził: „mamo co mogę na siebie włożyć, wczoraj już chodziłem w tej koszulce”.

Koszulki

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Mamusia z delikatnym rozdrażnieniem zbliża się do szafy pociechę, otwiera ją jednym ruchem wtem oczom wszystkich i pytającego chłopca ukazują się dwie półki zawierające modne koszulki dla chłopców.

W tej chwili 39 latek tylko z lekka się uśmiechnął, prawie tak tajemniczo jak Mona Liza. Całkiem prawdopodobne, że i ona zastanawiała się nad tym jak prędko zmieniał się ten nasz świat. Uśmiechałem się w ten sposób dlatego, iż przed moimi oczyma stanął obraz sprzed laty, kiedy to kupno czegokolwiek graniczyło z cudem. A nawet w przypadku gdy cokolwiek na półkach było, wówczas generalnie nie można było kaprysić.

Pamiętam uczucie nie do powtórzenia w dzisiejszych czasach – radość z tego, iż coś udało się zakupić, choć dość często zdarzało się, że chcąc kupić jedną rzecz na przykład koszulkę dziewczęcą, wracało się ze sklepu z koszulką chłopięcą i to o 2 numery większą, jednak zwykle znajdował się kupiec albo chętny do zamiany.

Ten link do www profesjonalne pranie dywanów warszawa zaskoczy Cię bardzo pozytywnie. Odkryjesz tam ogrom rzetelnych postów. W takim razie nie zwlekaj i klikaj!

W takim przypadku transakcja się odbywała bez zbędnych formalności. W tej chwili zwyczajnie wybieramy się do sklepu trzy kroczki od naszego domu i kupujmy co potrzeba.

W tej chwili mogę popijać setkę odmian kawy, od najzwyklejszej arabiki aż po tak ekskluzywne gatunki kaw jak „Kopi Luwak” z uśmieszkiem błogostanu z tegoż powodu, iż „przyjemności” kolejkowe są za nami i teraz dziecko może cieszyć się tym, iż rodzice bez kłopotu mają możliwość kupić t-shirty dla wszystkich albo też praktyczne bluzki uniwersalne, a mama i tata nie są zmuszeni jeździć po całym kraju w poszukiwaniu obuwia czy innych niezbędnych rzeczy. Tak więc poranek miałem ciut nostalgiczny.