W poszukiwaniu boskiej rzeźby

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W poszukiwaniu boskiej rzeźby

Dzisiejszym światem rządzą nie tylko pieniądze – we współczesnym świecie trzeba umieć zaistnieć, we współczesnym świecie musowo być modnym, pięknym i zdrowym. Na co dzień w sieci niejedno forum o dietach czy równie ogromnie popularne forum o suplementach odwiedza mnóstwo osób, które chcą się dowiedzieć jak być zdrowszym, piękniejszym i tym samym bardziej atrakcyjnym dla innych.

sport

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Panie przeglądają fora o urodzie, o stylizacji, wielu panów zaś zagląda na forum o treningach, a bardzo często również na forum o sterydach – trzeba przecież mieć idealną sylwetkę, gdyż to ona przyciąga uwagę ludzi. Kult ciała zwycięża, ale nie tylko – poza tym, że chcemy idealnie wyglądać, chcemy być też interesujący pod innym względem – pragniemy się wyróżniać i być kimś specyficznym. Jednak czy to nowość?

Wydaje się, że oczywiście nie – od zawsze ludzie chcieli posiadać coś co pomoże im się wybić z tłumu, w ciągu wieków zmieniają się co najwyżej formy i instrumenty za pomocą których człowiek chce taki rezultat osiągnąć. Pewne jest, że nie powinno się oceniać pogoni za cudzą akceptacją, ani w przychylny, ani w nieprzychylny sposób – chociaż jak wiemy tendencję do oceniania innych ma tak naprawdę każdy z nas. Dla jednego ktoś, kto wchodzi na forum o sterydach będzie przykładem „gogusia”, który jedynie dzięki mięśniom może istotnie zaistnieć – dla samego takiej osoby, będzie to nic innego jak następny krok ku realizacji samego siebie. Pewnym jest jednak także, że za niewłaściwe nie można uznać pragnienia bycia lepszym – przecież na tym w końcu opiera się rozwój.

Człowiek chce pokonywać siebie, swoje słabości i tym sposobem dążyć do jakiegoś ideału, który utkwił w jego głowie.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, sprawdź przykłady (https://www.dentystakaniak.pl/co-robie/) zamieszczone pod tym linkiem. Na pewno znajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Ale jaki jest współczesny ideał człowieka? Czy możemy powiedzieć, że jest to właśnie ktoś piękny, zdrowy i majętny? Czy do takiego stanu usiłują dążyć wszyscy? Wydaje się, że sama pogoń za ideałem nie jest niczym niewskazanym, niewskazane mogą być jedynie środki przy pomocy których zamierzamy ten stan osiągnąć. Pamiętajmy, że wszystko jest pożyteczne, o ile wybierane jest rozsądnie i z umiarkowaniem. No i przede wszystkim – w zgodzie z samym sobą i swoimi rzeczywistymi – a nie tylko narzuconymi przez innych – potrzebami.