Dlaczego ruch to same korzyści

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Dlaczego ruch to same korzyści

Brak ćwiczeń fizycznych może prowadzić do problemów ze zdrowiem.Codziennie siedzimy w pracy średnio przez 8 godzin, przeważnie przed komputerem. Tymczasem ruch jest wrodzoną cechą człowieka. Stąd w dzisiejszych czasach do najczęstszych problemów ze zdrowiem należą schorzenia kręgosłupa, a także problemy z krążeniem. Siedząc przez wiele godzin ugniatamy nasze jelita, dlatego często kończy się to zaburzeniem ich perystaltyki.

joga

Autor: iStock
Źródło: iStock
Stwierdzenie to może się wydać całkiem banalne, ale najlepszym antidotum na nasze złe samopoczucie jest ruch na świeżym powietrzu. Oczywiście bardziej skłonni do aktywności jesteśmy w okresie wiosenno – letnim, gdy za oknem jest ciepło. Można wtedy wyjść na rower, albo pobiegać.Niekiedy wystarczy choćby półgodzinny spacer, aby nieco się dotlenić. Nasza kondycja fizyczna zależy również od dostępu świeżego powietrza. Siedząc cały dzień w klimatyzowanym pomieszczeniu zdecydowanie nam go brakuje. Większość ludzi oddycha zbyt płytko, zamiast oddychać z głębi przepony. Zazwyczaj niedotlenienie mózgu jest przyczyną wielu dolegliwości.

W zimie, gdy szybciej robi się ciemno, zazwyczaj zdarza się, że po powrocie z pracy nie mamy już siły ani ochoty na ćwiczenia. Trzeba jednak zmotywować, bo ruch wpływa równie pozytywnie naszą psychikę. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami dynamicznych form ruchu, doskonałym rozwiązaniem dla nas będą ćwiczenia jogi lub holter prywatnie cena kraków tai-chi. Warto wpisać w wyszukiwarkę hasło: szkoła jogi, by zlokalizować taką, która oferuje zajęcia najbliżej naszego domu.

joga

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W ten sposób zaoszczędzimy sporo czasu. Na dzień dzisiejszy joga jest raczej popularna, dlatego wciąż otwiera się wiele nowych ośrodków jogi, w różnych częściach Wrocławia. Naturalnie można wcześniej gruntownie sprawdzić opinie o danej szkole, a zwłaszcza o instruktorach, prowadzących zajęcia. Dobry trener jogi to bardzo ważny czynnik, zwłaszcza dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z jogą. Proszę pamiętać, że aktywność fizyczna nie jest szczególnie droga, ani też nie pochłania zbyt wiele czasu. Tymczasem znacznie lepiej zrobić coś dla siebie niż siedzieć na Facebooku.