Moc ćwiczeń aerobowych

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Moc ćwiczeń aerobowych

Rekomendowana przez specjalistów porcja aktywności ruchowej potrzebna by zachować zdrowie to od trzydziestu do sześćdziesięciu minut ćwiczeń co dzień. Jogging nie jest jedną jedyną postacią aktywności ruchowej polecaną człowiekowi, który chce dożyć późnych lat w doskonałej kondycji.

Jogging

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
Można też uprawiać pływanie, gimnastykę, wspinaczkę czy kolarstwo. Lekarze doradzają, żeby w swej aktywności fizycznej starać się być jak najbardziej różnorodnym. Mówią, że najlepsze jest przeplatanie różnorakich sportów, tak by np. dwa dni w tygodniu biegać, 2 dni gimnastykować się w jakikolwiek sposób a pozostała część tygodnia zostawić na zregenerowanie się.

Jeżeli istotnie postawimy na zróżnicowany trening, warto by było tę sytuację w sposób drobiazgowy przemyśleć. Wspaniałym pomysłem dla biegających jest jakiś dodatkowy trening aerobowy. Taki sport hulajnoga do trików w możliwie małym stopniu obciąża organizm. Dobrze trenować w taki sposób, aby płuca mogły nadążyć z dostarczaniem tlenu do mięśni. Ponieważ jogging również jest zaliczany do ćwiczeń tlenowych, należy z tej grupy ćwiczeń wybierać takie, które w większym stopniu będą gimnastykować inne mięśnie niż jogging. Mogą to być np. elementy aerobiku. Jest to po prostu gimnastyka przy muzyce.

Co niezmiernie istotne i praktyczne, ćwiczenia gimnastyczne podobnie jak jogging, jest sportem niezbyt drogim. Do jego uprawiania wystarczy wygodny strój bawełniany i nadające się buty. Biegający w takież ubranie jest już wyekwipowany. Wykorzystać można przecie koszulki do biegania i markowe buty do biegania jako komfortowe obuwie podczas aerobiku.

Przez takie właśnie różnorodne działania nasz trening będzie wszechstronny, a dzięki temu będziemy o wiele zdrowsi i umięśnieni. Jeżeli ćwicząc chcemy wyglądać równie dobrze jak zazwyczaj, można ubrać akcesoria takie jak chusty do biegania lub czapki do biegów, dzięki czemu można poczuć się bardziej trendy.