Jak tanio podróżować?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak tanio podróżować?

Jeździmy po świecie coraz chętniej i dalej, przede wszystkim ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka suma pieniędzy, spostrzegawczość i atrakcyjna promocja tanich linii lotniczych, aby w szybki sposób przemierzyć kontynent. Dziś jest to nie tylko wykonalne, ale również proste. Jeśli zapamiętamy kilka podstawowych kwestii, w różne zakątki świata polecimy za małe pieniądze.

Startujący samolot

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze: czujność

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś wiadomość o tanich biletach, codziennie rano sprawdźmy najświeższe propozycje. Dobrze też zapisać się do newslettera danej linii lotniczej. Wystarczy poświęcić kwadrans dziennie na zbadanie paru stron www, aby zmaksymalizować szanse na tanie latanie w wymarzonym kierunku i przystępnej cenie.

Po drugie: zmniejsz swój bagaż

Możemy sporo oszczędzić na kosztach naszej eskapady, jeżeli zminimalizujemy swój bagaż. Gdy wybieramy się w niedługą podróż, nie powinniśmy zabierać ze sobą wielu rzeczy i może wystarczyć nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z małym bagażem podręcznym mogą wydawać się nierealne, ale to tylko pozory. Przeważnie dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, wynosi dziesięć kilogramów.

Lądujący samolot

Autor: Ge.Ne
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeczy składające się na tę wagę, powinny w zupełności wystarczyć na niejedną podróż, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że niektóre produkty, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach sporo tańsze, niż u nas, z tego względu nie warto płacić dodatkowych pieniędzy za bagaż. Dzięki ograniczeniu wagi bagażu już na wstępie minimalizujemy koszty podróży oraz czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli oczekiwać na nadanie bagażu, co jest kluczowe przede wszystkim przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dopasować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie na odwrót. Jeżeli odnajdziemy bardzo dobre oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest mało, ponieważ ten sam bilet może równocześnie chcieć kupić ktoś w Australii, Japonii lub Brazylii. Tanie loty, szczególnie w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na nabycie biletu w niskiej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy podróżowania w weekendy, bo wówczas lata najwięcej osób i cena często jest wyższa.