Bezpieczeństwo a latanie samolotem

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Bezpieczeństwo a latanie samolotem

Kiedy sto dziesięć lat temu pomysłowi Wilbur i Orville Wright mieli swój słynny lot, nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że startuje nowa epoka w historii świata. Oto człowiek wzleciał w górę, realizując ogromne marzenia całych pokoleń. Potem postęp technologiczny rozwijał się prężnie – podczas pierwszej wojny światowej samoloty zostały po raz pierwszy maszyną do walki.

autostrada

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W kolejnych dekadach maszyna do lotu była nieustannie udoskonalana, kolejne modele biły głośne rekordy. W okresie powojennym udoskonalono technologię odrzutową, która zastąpiła benzynę w silnikach samolotów. Pół wieku po pionierskim locie kosmonauta wylądował na Księżycu.

Współcześnie lot to właściwie najlepszy środek komunikacji. Na dodatek nic nie może osiągnąć prędkości, z jaką podróżuje samolot. Z tej przyczyny miliony turystów na całym świecie wykorzystuje ten środek transportu. Na pewno każdy z was widział kiedyś w wiadomościach okropne obrazy z miejsc tragedii lotniczych.

Niebo pocięte samolotami

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy Polacy doznali wielkiego wstrząsu, gdy w 2010 runął na ziemię samolot z prawie setką znanych ludzi z krajowej polityki. Takie emocje mogą podsuwać przeświadczenie, że lot jest czymś niebezpiecznych. A to błąd – według badaczy samolot jest najmniej ryzykownym sposobem podróżowania.

To fakt, że jak jest katastrofa, to mało kto ma szansę ujść z życiem, jednak takie wypadki zdarzają się naprawdę rzadko.

Absorbuje Cię ta problematyka? Kliknij ten link oraz przeczytaj, jak podszedł do tego zagadnienia inny autor w treści (http://www.spijtanio.eu/noclegi-darlowo) swego artykułu.

To nie lot groźny, lecz samochód. Na krajowych trasach rok w rok giną setki ludzi, a tragedie lotnicze zdarzają się niezwykle rzadko.

Dodatkowo technika tak dynamicznie się rozwinęła, że dziś jest silnie bezpieczny. W zasadzie zdaje się, że najsilniej lotu obawiają się ludzie, którzy nigdy wcześniej nie latali. Po pionierskim locie lęk zwykle mija – tak zresztą pewnie mieli bohaterscy bracia Wright, którzy 110 lat temu zbudowali maszynę odmieniającą życie. Na lepsze!