Niedozwolone rzeczy na pokładzie samolotu

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Niedozwolone rzeczy na pokładzie samolotu

Wakacje będą znów – mówią słowa znanej piosenki. I rzeczywiście,praktycznie za naszymi plecami, sezon urlopowy mamy w pełni. A jeśli lato to i wyjazdy. Coraz częściej kierunkiem, w który wyruszamy są południowe kraje. Koszt prawie ten sam jak w przypadku Polski, ale pogoda pewniejsza. Jeśli już obieramy kierunek, to zwykle decydujemy się na lot samolotem. Lot sam w sobie to przeżycie jedyne w swoim rodzaju, dla niektórych ekstremalne, jednak w wielu sytuacjach, to jedyna jedyny rodzaj transportu aby trafić do celu.

samolot przed lądowaniem

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście do samolotu wiąże się z masą formalności, które należy przejść. Stąd na lotnisku wskazane byłoby być jakieś 2 godziny przed planowanym odlotem. Poza wzięciem ze sobą najważniejszych rzeczy takich jak paszport, wypadałoby poza tym dowiedzieć się, czego nie należy zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Względy bezpieczeństwa dyktują, które przedmioty mogą się znaleźć w samolocie. W tych obostrzeniach są wymienione przedmioty, które możemy zabrać w bagażu kabinowym. Nie każda linia lotnicza ma takie same obostrzenia, dlatego nasza lista ma tylko charakter przykładu. Na lotnisku pracownicy mają możliwość zażądać usunięcia każdego przedmiotu.

Wakacje w Hiszpanii

Autor: TopRank Online Marketing
Źródło: http://www.flickr.com

I tak wszelkie ostre przedmioty są z definicji zabronione. Tak więc: żyletki, noże, golarki lepiej zostawmy w domu. Wyjątek stanowią buty na wysokich obcasach. Środki do ochrony zdrowia takie jak: dezodoranty żelowe, pasta do zębów, płyn do płukania ust, toniki, płynne błyszczyki są dozwolone w niewielkich ilościach.

Zaintrygował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to bez wahania kliknij także ten link. Pokrewne informacje znajdziesz również tutaj tanie kwatery pracownicze częstochowa.

Na pokład nie można również wnosić alkoholi, które nie zostały kupione w strefie bezcłowej.

Ze sprzętem sportowym też bywają kłopoty. Kule do kręgli można zabrać ze sobą, ale np. szabli już nie. Tak samo zakaz dotyczy łyżew. O zakazie posiadania na pokładzie broni raczej nie trzeba nikogo specjalnie informować. Przed pakowaniem bagaży należy dowiedzieć się czego nie możemy ze sobą zabierać, żeby przed wejściem na pokład nie stresować się. Po co zawczasu psuć sobie uroki lata.