Ekskluzywne latanie

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Ekskluzywne latanie

Lot samolotem jest jednym z doświadczeń, jakich miała okazję doświadczyć tylko część ludzi. Część osób cierpi na lęk przed znalezieniem się w powietrzu i z tej przyczyny wybierają przemieszczanie się innymi środkami lokomocji. Wbrew temu jednak, co sądzi wiele osób, podróże powietrzne należą do najbezpieczniejszych metod podróżowania. Wypadki samolotowe zdarzają się bowiem niezwykle rzadko, znacznie rzadziej niż na przykład groźne wypadki uliczne.

Wielki Budda Sri Lanka

Na dzień dzisiejszy coraz większa liczba osób woli przemieszczanie się samolotem. W część miejsc na świecie bowiem nie da się lub jest niezwykle ciężko dostać się innym środkiem lokomocji. Droga powietrzna jest z kolei formą wygodną, a przede wszystkim szybką. Istnieje wiele typów samolotów. Niektóre z nich służą do transportu osób, inne z kolei przenoszą jedynie ładunek, między innymi przesyłki. Istnieją także tak zwane tanie linie lotnicze.

Linie lotnicze

Na świecie istnieje bardzo wiele spółek lotniczych. Najważniejsze z nich transportują nawet do kilkuset tysięcy osób rocznie. One także posiadają największą liczbę samolotów, przy czym zazwyczaj są to maszyny bardzo nowoczesne. Posiadanie nowoczesnych samolotów sprawia, że jeszcze więcej osób zechce spróbować usług określonej spółki. Na terenie kraju najważniejsza spółka lotnicza to PLL LOT. Umożliwiają one zarówno loty osobowe, jak i wyłącznie z ładunkiem. Linie te ciągle wybierane są przez jak najliczniejszą grupę pasażerów. Są one bowiem najważniejszą krajową spółką tego typu, a także posiadają długą tradycję.

Samolot na lotnisku

Autor: cliff1066

Klasy w samolocie

Jedną z tych spraw, które niezmiernie ciekawią obecnych i ewentualnych klientów, są oferowane klasy oraz różnice je dzielące. Jedną z najważniejszych cech wspomnianych tanich linii lotniczych jest brak rozróżnienia na klasy. Natomiast u wszystkich innych przewoźników widuje się trzy klasy: ekonomiczną, biznes i pierwszą.

Pierwsza z nich oferuje jedynie podstawowe wygody w czasie podróży, druga z nich oferuje większą przestrzeń dla pasażera oraz dodatkowe udogodnienia, między innymi w postaci bezpłatnych porcji jedzenia, natomiast pierwsza klasa to najwyższy poziom luksusu, połączony z rozmaitymi dostępnymi usługami na życzenia klienta. Warto wiedzieć, że poziom i oferta w ramach tych trzech klas jest różna w poszczególnych liniach lotniczych.