Wyjazdy jedynie dla ciekawych świata

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Wyjazdy jedynie dla ciekawych świata

Niektórzy nie mają z tym problemu. kierują swoje kroki do biura podróży, przeglądają katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego punktu obsługi klienta, zapytują o all inclusive i inne udogodnienia, a następnie lecą do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie podoba się skrojona dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Oni chcieliby odkrywać nieznane miejsca zmierzać przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wyznaczone o jednej porze posiłki. Chcieliby nocować pod namiotem, może w samochodzie, na dziko, czasami w jakimś hotelu, bez wcześniejszego planu byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem drogich pokojów w hotelu, w które wliczone jest jakiś przesadnie wysoki podatek od wynajmu i inne dopłaty (strona internetowa). Oni muszą czuć się swobodni, nieskrępowani takimi przeszkodami. A możliwości mają dużo, wszystko jednak zależy, jakim potencjałem, osobowością – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów turysta.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, którzy mają odwagę wybiorą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz dajmy na to odkryją jakąś malowniczą trasę w Europie. Można się też wybrać w taką wycieczkę po naszym kraju, załóżmy, ze wschodu na zachód lub na odwrót. Niewątpliwie, chęci to nie wszystko. Trzeba to jednak dobrze ułożyć w całość, a jednocześnie lubić taki sposób spędzania czasu – ponieważ jazda na rowerze to piękne krajobrazy, ale również ogromny wysiłek. Dla ludzi jednak, którzy nie lubią konwencjonalnych wycieczek, takie coś wydaje się idealne. W danej chwili po świecie na rowerach przemieszczają się nasi krajanie, niektórzy z nich są już w podróży dobrych parę lat. Przyrzekli sobie, że objadą całą kulę ziemską i realizują tę pasję z wytrwałością i niesamowitym zapałem.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wypad w jakieś wysokie, dzikie góry. Noclegi czasami w schronisku, ale większość nocy spędzonych pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu. Naszym głównym przeciwnikiem będzie natura, jej kaprysy, niespodziewane spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być bardzo groźne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na tego rodzaju wyprawie najważniejsze to umieć odnaleźć się w każdych warunkach. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas ma predyspozycje do spędzania wolnego czasu w ten sposób. Trzeba umieć mierzyć siły na zamiary, aby nasza wymarzona podróż nie była dla nas przyczyną przykrych wspomnień.