Gdzie warto polecieć na urlop w 2014 roku? Zobacz nasze podpowiedzi

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Gdzie warto polecieć na urlop w 2014 roku? Zobacz nasze podpowiedzi

Choć nasz kraj jest niewiarygodnie pięknym miejscem, to jednakowoż
czymś najzupełniej naturalnym jest pragnienie poznania innych krajów. Włochy, Dania, Stany Zjednoczone bądź Maroko – nawet gdybyśmy mieli nieograniczone środki pieniężne i multum czasu, tak czy siak nie zdołalibyśmy zobaczyć choćby przez chwilę definitywnie każdego fajnego miejsca na ziemi.

Samo odkrycie Kanady, Rosji czy innego olbrzymiego kraju jest niemalże niemożliwe! I dlatego trzeba skonstruować listę najbardziej urokliwych miejsc na świecie. To dosyć krótka lista, do tego mocno subiektywna, na pewno nie jest obiektywna!

lotnisko

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Etiopia to niezwykły afrykański kraj, który tak naprawdę jest najpiękniejszy w Afryce. Coś wspaniałego! Nie możemy obawiać się zbytnio tego kraju, bo jest relatywnie bezpiecznym miejscem. Wszelkie stereotypy dotyczące Etiopii, wielkiej biedy w tym państwie zasadniczo wzięły się stąd, że najzwyczajniej w świecie kiedyś w istocie była tam bardzo duża epidemia głodu oraz choróbsk, niemal cały cywilizowany świat zaczął właśnie wtedy ochoczo pomagać Etiopczykom. Miła postawa – naturalnie Etiopia to bardzo biedny kraj, lecz jeżeli w grę wchodzi typowa turystyka, ryzyko jest raczej niskie.

A może Ameryka Południowa? W sumie Brazylia czy Ekwador, choć bogatsze i bardziej cywilizowane, aniżeli Etiopia, i tak są sporo bardziej niebezpieczne! Można powiedzieć, że jeżeli nie będziemy uważać, potraktujemy wyjazd do Ameryki Południowej jak weekend w Paryżu, pewnie nie będziemy zbytnio zadowoleni.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis, w którym znajdziesz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Jeśli będziemy uważali, pewnie zapragniemy powrócić na ten niesamowity kontynent. Choć Chile czy Argentyna są dosyć bezpieczne, zatem w sumie nie można wrzucać wszystkich krajów z tego zakątka świata do jednego wora. To pewnie jasne.

Takim krajem, który w sumie leży trochę na uboczu jest z pewnością Kuba – choć z uwagi na swoją lokalizację, a także znaczącą zależność od Stanów Zjednoczonych, nie jest to całkowicienieważna wysepka, ale z pewnością przez komunizm stała się niejako skansenem. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest odwiedzenie owego kraju, zanim stanie się ponownie demokratyczny. Miejmy nadzieję, iż Kuba nareszcie zmieni swoje położenie geopolityczne.

Interesujące propozycje turystyczne można znaleźć na .