Odpowiedni sprzęt turystyczny to konieczność dla udanego letniego wyjazdu

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Odpowiedni sprzęt turystyczny to konieczność dla udanego letniego wyjazdu

Wyjazd pod namiot to najlepszy sposób na rodzinne wakacje. Potwierdzi to każdy, kto choć raz był na takiej wyprawie. Oczywiście są osoby, które unikają formy urlopu, który wymaga raczej dużej samodzielności. Niektórzy wolą mieć wszystko pod ręką i spędzać urlop na wczas all inclusive. Dla tych, którzy łatwych rozwiązań wolą przygodę, wypad pod namiot będzie idealnym rozwiązaniem.

namiot turystyczny

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście takie wakacje trzepa uprzednio dobrze zorganizować. To prawda, że wakacje pod namiotem to jeden z mniej kosztownych sposobów, by zwiedzić wymarzone miejsca. Kwatera na polu campingowym kosztuje zazwyczaj mniej, niż pokój w niedrogim hostelu. Jednakże, gdy pierwszy raz jedziemy na taką wyprawę, powinniśmy zaopatrzyć się w parę niezbędnych rzeczy. Z drugiej strony, jeśli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem na pewno możemy też wypożyczyć niezbędny ekwipunek. Oto lista rzeczy, którą warto zakupić przed wyjazdem.

Przede wszystkim należy kupić dobry namiot. W zależności od tego, w ile osób się wybieramy, powinniśmy wybrać odpowiedni rozmiar. Niestety nie istnieje coś takiego jak idealny namiot. Zanim wybierzemy się do sklepu, warto rozważyć, jakie mamy potrzeby w tym zakresie. Oprócz wielkości, warto uwzględnić taką cechę, jak ciężar. Jeśli przemieszczamy się autem, nie ma to większego znaczenia. Jednak jeśli cześć trasy musimy pokonać przykładowo kajakiem, wybierzmy lżejszy namiot. Weźmy też pod uwagę, w jakich warunkach pogodowych będziemy go używać. Kolejna rzecz z naszej listy to naczynia turystyczne (sprawdzone w trasie). Przed zakupem niezbędnych naczyń, warto zasięgnąć informacji, jak wygląda zaplecze gastronomiczne na polu namiotowym. W ten sposób można uniknąć zabierania naczyń, które na miejscu okazują się niepotrzebne.
Jeśli wybieramy się nad morze i każdego dnia będziemy przemieszczać się wyłącznie między namiotem i plażą, nie potrzebujemy super plecaka. Jeżeli natomiast chcemy wędrować po górach pojemny plecak (plecaki survivalowe) będzie niezbędny (sprawdź jaką ofertę przygotował sklep turystyczny). Plecaki turystyczne generalnie dzielimy na takie, które posiadają stelaż i te bez stelażu. Te pierwsze są mają zazwyczaj większą pojemność. Organizując rodzinną wyprawę pod namiot możemy też potrzebować nosidełka dla dziecka. Nosidełka turystyczne są podobnie skonstruowane jak plecak ze stelażem. Niektórzy wolą nosić maluchy w chustach indyjskich, jednak naszym zdaniem specjalistyczne nosidełka będą bezpieczniejszym rozwiązaniem na dłuższe trasy.