Polscy harcerze mają liczne znaki odróżniające ich od innych grup

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Polscy harcerze mają liczne znaki odróżniające ich od innych grup

Harcerze są jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji zrzeszających młodzież w Polsce. W kraju istnieją dwie największe organizacje harcerskie, do których należy większa część dzieci i młodzieży. Większa część harcerzy po określonym czasie rezygnuje z uczestnictwa w tej grupie.

Niektórzy jednak zostają, pełniąc później rolę instruktorów i przewodników dla młodych harcerzy. Część z nich jest w harcerstwie przez całe życie, po drodze zbierając różnorodne odznaczenia i kolejne stopnie w hierarchii. Działalność harcerzy miała szczególne znaczenie w trakcie wojny, gdy byli oni prawdziwym wsparciem dla walczących żołnierzy. Aktualnie do ich celów należy krzewienie wśród młodych ludzi najwyższych wartości takich jak braterstwo i miłość ojczyzny. Członkowie harcerstwa są rozpoznawalni ze względu na specyficzny mundur harcerski. Jego krój, odcień i umieszczane na nim elementy zależą od rodzaju organizacji, a niekiedy również od drużyny.

Główne części umundurowania

Mundur i ekwipunek

Mundur dla harcerzy (niezbędne dla każdego harcerza) złożony jest z dwóch zasadniczych elementów – bluzy mundurowej i spodni albo spódnicy. Kolor bluzy dla dziewcząt w większości przypadków różni się od tych chłopięcych. Wskazywane są różnorodne nakrycia głowy, do których należy beret z lilijką, różnego rodzaju kapelusze i czapka typu furażerka. Do umundurowania dołączane są różnego rodzaju symbole.

Przeczytaj ponadto inne wiadomości dotyczące takiej problematyki. Kliknij ten link i zobacz więcej w opracowaniu (http://stadion.bialystok.pl/home/strefa-biznesu/oferta/sesje-zdjeciowe.html) tej sprawy. To też żywo Cię zainteresuje!

Podstawowym z nich jest krzyż harcerski. Obecność tego typu symboli zwykle zależy od stopnia, na jakim określona osoba się znajduje. Z tej przyczyny przykładowo sznury funkcyjne mają różne barwy. Charakterystycznym elementem umundurowania harcerskiego są również getry do kolan i mocne buty do przemieszania się w różnorodnych warunkach.

Sklep z artykułami harcerskimi

W zasadzie w każdej miejscowości można znaleźć składnicę harcerską, w której do nabycia są wszystkie wyżej wymienione elementy. Sklep tego rodzaju musi mieć właściwe uprawnienia, a zatrudnieni wiedzę na temat aktualnego umundurowania w rozmaitych organizacjach. W tego rodzaju punkcie można więc dostać rozmaite naszywki na mundur harcerski, nakrycia głowy i tym podobne elementy. Tego rodzaju sklepy często znajdują się blisko siedzib organizacji harcerskich. W ostatnim czasie popularne jest również kupowanie takich produktów za pośrednictwem sieci.