Na czym polegają zielone szkoły w Polsce?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Na czym polegają zielone szkoły w Polsce?

Bardzo modne ostatnimi czasy są tak zwane zielone szkoły dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Organizuje się je z reguły w nadzwyczaj urokliwych miejscach. Mogą być to popularne kurorty morskie, ośrodki w górskich kurortach, ale również mniej znane, acz równie atrakcyjne miejsca. Dzieciaki aktywnie odpoczywają na łonie przyrody, w pobliżu drzew, również nad wodą. Często podróż w ramach zielonych szkół jest wyłączną sposobnością wypoczynku dla młodego człowieka poza jego regionem.

zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Prawidłowo zorganizowane zielone szkoły w górach, są doskonałą pomysłem odpoczynku skojarzonego z edukacją. Program jest zwykle bardzo intensywny. Dzieci uczą się rozpoznawać gatunki drzew, odgłosy poszczególnych gatunków ptaszków. Uczą się zachowań ekologicznych, odwiedzają pobliskie atrakcje turystyczne, uczą się pływać jeśli jest taka sposobność. Niekiedy jeżdżą konno. Plan jest uzależniony przede wszystkim od tego, w jakim miejscu znajduje się dany ośrodek wypoczynkowy. Dla przykładu oprócz zielonej szkoły w górach możemy zdecydować się na czterodniowy relaks w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, który to umiejscowiony jest na ok. 160 ha ogrodów angielskich z doskonale przedstawionymi gatunkami flory. A unikaty widzieć tam możemy z całego niemal świata – znacznie więcej znajdziesz na www o kajakach! Oprócz tego, zajęcia prowadzone są przez pracujących w OKL, pasjonatów.

Szukasz podobnych informacji na prezentowany w tym miejscu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej (https://www.astorhotel.pl/oferty-specjalne/wczasy-odmladzajace-z-dieta-sirt-nad-morzem/) a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Jeżeli zaś chodzi o zielone szkoły w górach, warte polecenia są miejsca wypoczynku w pięknych Bieszczadach. Chociaż są to góry nie bardzo wysokie, niemniej jednak niezmiernie zachwycające Bieszczady kuszą podróżników o wszelkiej porze roku.

Na młodzież czekają tam spływy tratwą, górskie wycieczki, wieczorne zabawy przy ognisku, wyprawy autokarem z pilotem, płynięcie żaglówką albo rejs stateczkiem po Jeziorze Solińskim, a nawet survival w bieszczadzkich ostępach w szałasie zbudowanym przez dzieci. Poza tym organizowane są rozliczne rozrywki i zabawy, na przykład: w przeciąganie lin, wspinaczki na ściankach wspinaczkowych, wyścigi w workach, łucznictwo i inne zawody. Tego rodzaju wyjazd latorośli z równolatkami z całą pewnością uczy dzieciaczki samodzielności, obrotności a także współpracy z rówieśnikami, prócz tego jest świetną formą odpoczynku, to coś jak imprezy integracyjne w Bieszczadach – dowiedz się o spływach z Kaylon. Trzeba tylko aby opiekunowie porządnie rozeznali się w ofertach ośrodków wczasowych proponujących organizowanie odpoczynków w ramach zielonych szkół, po czym wyselekcjonowali w największym stopniu ciekawą (co nie zawżdy znaczy najmniej kosztowną).