Co jest potrzebne, aby stworzyć własną drużynę piłkarską

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Co jest potrzebne, aby stworzyć własną drużynę piłkarską

Na dzień dzisiejszy wciąż praktycznie w każdej miejscowości działa klub piłki nożnej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają zamiar grać w piłkę. Częste uczestnictwo w meczach, jak również przynależność do danej drużyny na ważkie znaczenie dla każdego piłkarza. Pytanie, co zrobić, gdy w naszej miejscowości nie istnieje lokalna drużyna. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu założyć własną. Oczywiście wiążą się z tym pewne formalności, jednak nie można z w związku z tym łatwo rezygnować.

strój sportowy

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com
Fundamentalny krok to przede wszystkim skompletowanie rokującej na przyszłość drużyny. Zazwyczaj wystarczy 8 osób, żeby móc wziąć udział w pierwszym meczu. Wszystko zależy, jakiego typu drużynę chcemy założyć.

Czy obecnie szukasz czegoś ciekawego na ten wątek? Jeśli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę (http://aksonaxis.pl/axon/neurorehabilitacja/).

Jeśli będzie to drużyna młodzieżowa, to musimy skontaktować się z rodzicami dzieci, które są chętne. W tym celu można dać ogłoszenie w miejscowej gazecie lub zamieścić ogłoszenie w widocznym miejscu, dajmy na to w szkole lub w sklepie. Gdy zbierzemy już odpowiednią liczbę kandydatów należy sprawdzić ich umiejętności i wyselekcjonować tych najlepszych.

Jeśli masz już drużynę, wtedy możesz założyć własny klub sportowy. Większość kluczowych formalności załatwisz w starostwie powiatowym. Każdy nowy klub sportowy musi zostać wpisany do ewidencji. Istotną sprawą jest oczywiście znalezienie standardowego boiska. Jeśli w twoim powiecie brakuje tego typu boisk możesz wraz z przedstawicielami samorządowych władz wystąpić o dotację z funduszy europejskich. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, o które z pewnością należy powalczyć.

stroje bramkarskie

Autor: ms sports photography iow uk
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym trzeba pamiętać, że klub sportowy to raczej kosztowna inicjatywa, gdyż drużyna musi mieć własne piłki do treningów oraz stroje piłkarskie. Stąd też należy znaleźć odkryć . Klasyczny zestaw meczowy to ubrania dla zawodników oraz stroje bramkarskie, które różnią się nieco od pozostałych. Taki strój ma przeważnie profesjonalne ochraniacze, które chronią bramkarza przez kontuzją podczas gry. Zanim nabędziemy standardowe stroje na naszych piłkarzy należy wiedzieć, że będą nam potrzebne przynajmniej dwa zestawy. Główny powód jest taki, że jeśli przeciwnicy będą nosili podobne stroje, wówczas sędzia może zlecić naszej drużynie zmianę. Oprócz tego powinniśmy zdawać sobie sprawię z tego, że ubrania drużynowe szybko się wycierają.