Sklepy BHP – z myślą o ubraniach ochronnych

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Sklepy BHP – z myślą o ubraniach ochronnych

Wyposażenie robocze to oczywiście standard w pracy każdego robotnika. Szczególnie w sektorze produkcyjnym trudno nie utożsamiać pracowników z profesjonalnym, firmowym ubraniem roboczym.

styropian

Autor: Baumit
Przy pracach dorywczych co chwila zdarza się jednak, że ludzie pracują na danych stanowiskach bez właściwych, określonych w regułach BHP ubrań roboczych.

Każdy pracodawca winien kompletnie zaopatrzyć swojego pracownika w odpowiedni zestaw ubrań roboczych. To właśnie dla nich istnieją tzw. sklepy BHP, w których można zakupić artykuły bhp szczecin (artykuły bhp Empak – zobacz) przydatne w danej pracy. Katalogi ubrań proponują niemalże wszystko – m.in. nakrycia głowy, kombinezony, fartuchy ochronne (więcej informacji), specjalną odzież przeciwdeszczową itp. Do ubrań roboczych producenci dokładają kluczowe akcesoria: kaski, okulary, torby na narzędzia czy słuchawki na uszy i inne przydatne dodatki.

W przypadku kolorów dominuje rzecz jasna odcień ciemny, zwykle w odmianach zielonych i niebieskich. Typowe spodnie robocze składają się w 65 % z materiału sztucznego, a 35 % z bawełny. Odstępstwem od tego składu są drelichy i tzw. ogrodówki – w całości bawełniane. W przypadku kombinezonów należy zwracać uwagę na to, by pasowały do ciała pracownika. Nie powinny go uwierać, dobrze też, gdy mają w sobie elementy przeciw utarciom i zabrudzeniom.

Kombinezony, jak i kurtki robocze powinny posiadać kilka większych kieszeni, potrzebnych pracownikowi do włożenia choćby nożyka, notatnika czy długopisu. Okazuje się, że materiał potrafi lepiej znosić wytarcia, pobrudzenia olejem czy innego rodzaju brudzącą cieczą.

Spodobał Ci się ów wpis? Więc zapewne masz chęć poczytać więcej. Jeżeli tak, to wejdź w ten link i idź do źródła (http://poradnikpracownika.pl/). Powodzenia!

Powinien mieć w zestawie specjalne wkładki nakolannikowe. Przy pochylaniu i klękaniu takie ubranie dużo lepiej chroni stawy kolanowe.

odzież robocza empak

Autor: Empak
Źródło: Empak

Co do kurtek roboczych nie ma jednej dominującej zasady. Na rynku znajdziemy produkty zarówno całkowicie poliestrowe, jak i te zawierające mniejszy skład włókna bawełny. W przypadku kurtek niekiedy z podwójnym suwakiem i kilkoma szwami, sztuczność materiału to kolejny atut, dający ochronę przed starciami. Jeśli chodzi o pracę nocną, kurtki powinny mieć elementy odblaskowe, a zimowe wersje – mieć w składzie tkaninę fluorescencyjną.