Który język obcy wybrać jako nasz drugi?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Który język obcy wybrać jako nasz drugi?

Nauczmy się języków, jeśli chcemy zostać atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje teraz, że rzadkie kwalifikacje to klucz do ciekawej, dobrze płatnej pracy. Skończył się okres, gdy dobrą pracę można było otrzymać ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest obowiązkowy, żeby w ogóle mieć jakąś pracę, lecz jeśli marzymy o zajęciu wyjątkowym, powinniśmy poznawać taki język, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika ma sens dopiero po przyswojeniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, zapisu dokonujemy w alfabecie hebrajskim, więc zanim będziemy badać lektury czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas żmudna praca nad literkami. Jeśli brakuje nam zapału popatrzmy na dzieci, jak one uczą się polskiego, który początkowo jest dla nich jak język obcy dla nas. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak chłonny, jak u kilkulatka, lecz warto próbować.

Wszystko jest zależne od naszego zapału. Skoro hebrajski (naucz się greckiego) może być zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób dobrze mówi po norwesku (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki.odwiedź ten link – odwiedź serwis -A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (szkoła fińskiego)
Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da się urozmaicić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. ten kraj jest niedaleko, więc zawsze możemy wybrać się tam na krótki urlop, aby podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie pomaga w nauce języków jak korzystanie z niego do rozmowy, w kontakcie z innymi osobami. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto wzbogacić wycieczką do tego pięknego kraju.

Czy chcesz poznać analogiczne teksty? Jeśli tak, to zobacz w witrynie podobne informacje odnoszące się tej sprawy – link jest tutaj.

Też jest dość blisko.

Jeśli stwierdzicie, że jednak północ jest zbyt zimna, to może wybrać coś z południa, na przykład grecki. Naukę tego języka warto wystartować od przyswojenia alfabetu, gdyż jest on dość dziwny. Chociaż Grecja w poprzednich latach straciła na znaczeniu gospodarczym to wciąż kraj z bogatą tradycją, którą dobrze jest poznać, na przykład poprzez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).