Uczenie się egzotycznych języków innych kultur? Dlaczego nie!

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Uczenie się egzotycznych języków innych kultur? Dlaczego nie!

Nauka języków to mądra inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego dziś się nie da, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Opinii jest bardzo wiele. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który jest na świecie bardzo popularny, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który sprawi, że potencjalny pracodawca postawi nam duży plus, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zabije naszą ewentualną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli wobec tego poszukujesz języka, którego nie zna prawie nikt, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (korepetycje z bengalskiego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, znaczna, jednakże prowadząc intensywniejsze poszukiwania można znaleźć to, czego się poszukuje. Dobrze znać solidne język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest dostępne tylko po angielsku. Podobnież jest z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może odrobinkę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to także ciężki kaliber. Nauka tego języka nie jest najłatwiejsza, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (armeński dla każdego) przystępniejszą. Choć to mocno odległy kulturowy obszar i bardzo rzadki język to trzeba przyznać, że świat arabski odgrywa coraz większa rolę na międzynarodowej arenie, czego wyrazem jest także wzrastające zainteresowanie tym językiem.
Schodzimy piętro niżej, ale dalej jesteśmy w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Podejrzewam, iż na ten język zdecyduje się bardzo niewiele osób, i w sumie nie ma co się dziwić, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Z punktu widzenia gospodarczo-politycznego,kraj ten nie odgrywa żadnej roli, jednakże nauka tak egzotycznych języków popłaca tym, że nie ma na przykład w Polsce wielu tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka (zobacz także nauka gry na perkusji) języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najprościej – język bułgarski. Podobny do rosyjskiego, ale mało popularny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki wydane w języku polskim.