Co należy wiedzieć wybierając rękawice bramkarskie?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Co należy wiedzieć wybierając rękawice bramkarskie?

Do elementarnego sprzętu wszystkich bramkarzy zalicza się odpowiednie bramkarskie rękawice. Rozróżnić można dwa główne typy takich rękawic, czyli meczowe i treningowe, ale wielu bramkarzy stosuje je zamiennie, w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Dobór odpowiednich rękawic jest dla zawodnika bardzo istotny, ponieważ zależeć od tego będzie nie tylko możliwość dobrej i sprawnej gry, lecz również ochrona przed kontuzjami.

białe rękawice piłkarskie

Autor: Aidan
Źródło: http://www.flickr.com
Bramkarze często muszą wyłapywać silne i szybkie piłki, i bez odpowiedniego zabezpieczenia bardzo szybko mogliby nabawić się kontuzji. Markowe, porządne rękawice bramkarskie w znacznym stopniu mogą to ryzyko ograniczyć, dlatego też w pewnej chwili nie powinno się oszczędzać na tego typu sprzęcie.

Typowe bramkarskie rękawice zbudowane są z paru elementów. Pierwszym i jednocześnie bardzo ważnym elementem tego wyposażenia jest pasek.

Zobacz ten odnośnik – to naprawdę świetna propozycja (https://www.equiversum.pl/pl/c/Czyszczenie/154), która z całą pewnością bardzo Cię zaabsorbuje. Nie wahaj się więc i zobacz już teraz!

W porządnych modelach pasek zrobiony jest z elastycznego bandaża i pasa do owinięcia wokół nadgarstka. Konstrukcja tego typu gwarantuje solidny chwyt piłek, a przy tym chroni przed kontuzjami. Chwytna część, zwana także pianką odpowiedzialna jest za łapanie lecącej piłki. Wytwórcy stosują różne wersje pianek. W tanich modelach mogą to być pianki kauczukowo-lateksowe albo nawet materiał i guma, a w droższych przeważnie występuje latekst o zróżnicowanej grubości i składzie. Ostatnim elementem jest część zewnętrzna rękawicy, najczęściej zrobiona z miękkich pianek, na niej są z reguły nadrukowywane firmowe znaki i informacje o producencie.

Każdy producent wyposaża swoje modele rękawic w uzupełniające technologie, które poprawiają ich bezpieczeństwo i możliwości. Mogą to na przykład być systemy antywyłamaniowe, odpowiednia wentylacja czy też wkładki polepszającepiąstkowanie i wybijanie piłek. Wybierając model rękawic bezwzględnie je trzeba zmierzyć, bowiem okazać się może, że rękawice bramkarskie Nike na jednego bramkarza będą bardzo dobrze pasować, a ktoś inny nie będzie się w nich odpowiednio czuł. Zakup bramkarskich rękawic dobrej firmy to gwarancja tego, że długo one posłużą, a co najbardziej istotne, każdy bramkarz będzie w nich w bezpieczny sposób mógł bronić swojej bramki.