Jak trenować, aby urosnąć?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak trenować, aby urosnąć?

Ćwiczenia kulturystyczne są coraz bardziej modne: wiele siłowni ma stałych klientów przez cały rok, a nie tylko w sezonie letnim, kiedy niemal każdy pragnie szybko zyskać znakomitą (naturalnie podług swoich wyobrażeń) sylwetkę. Aby łatwo się nie zrazić i sukcesywnie cieszyć się coraz lepszymi rezultatami, dobrze jest planować treningi nie tylko na kilka tygodni do przodu, ale najlepiej na czas 3 do 6 miesięcy.Dzięki takiemu rozwiązaniu znajdziemy zawsze czas na zastosowanie treningów siłowych czy masowych, jak i rzeźbiących ciało.

Trening

Autor: Jordan – Star Fitness
Źródło: Jordan – Star Fitness

Najwięcej problemów początkujący adepci kulturystyki mają z nabraniem masy mięśniowej jest bodajże najpowszechniej wybieranym treningiem wśród początkujących. Jak mówi sama nazwa, dzięki takiego rodzaju treningowi zdołamy powiększyć masę ciała, a co istotne, przyrost ten nie może pochodzić głównie z nabrania dodatkowej tkanki tłuszczowej, lecz szczególnie z przyrostu masy mięśniowej.

Jak więc prowadzić trening, aby cieszyć się dobrymi i satysfakcjonującymi wynikami?

umięśniony mężczyzna

Źródło: flickr.com

Najlepszym wyjściem jest połączenie treningu na masę z właściwą dietą, która zagwarantuje nadmiar kaloryczny. Istotne jest, aby znaleźć odrobinę czasu na obliczenie zapotrzebowania kalorycznego (w internecie znajdziemy mnóstwo darmowych kalkulatorów), ponieważ bez tych danych ciężko będzie ułożyć dietę. Należy już na starcie założyć, że nieodzowne będą odżywki jak np.

Czy taka publikacja była dla Ciebie absorbująca? Jeśli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz tu (https://zdrowie-dom.pl/), który również analizuje omawianą tematykę.

gainery oraz odpowiednia forma kreatyny – na pocieszenie warto zaznaczyć, że odżywki te są zwykle przystępne cenowo.

Gainer zapewnia pokaźną ilość węglowodanów, (jednakże pamiętajmy, że większość z nich powinna pochodzić z samej diety – źródłem są ryże, pełnoziarniste pieczywo, makarony oraz białka (tutaj podstawa to: mięso, jaja). Kluczem do sukcesu jest trzymanie się diety, dostosowanej do naszych indywidualnych potrzeb oraz właściwy trening, który da impuls do rozwoju tkanki mięśniowej. Żeby szybko cieszyć się widocznymi efektami, powinniśmy skoncentrować się też na ćwiczeniach wielostawowych (wyciskanie na klatkę, wiosłowania) ze znacznym obciążeniem i stosunkowo niewielką liczbą powtórzeń.

Jeśli ktoś prawidłowo zestawi dietę z treningiem na masę, już paru miesiącach będzie cieszył się z satysfakcjonujących efektów.