Wczasy i wolny czas

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Wczasy i wolny czas

Znowu mamy wakacje, wydaje się mówić na głos jeden i drugi uczeń z końcem roku szkolnego. Czym by się tu zająć, to pytanie słyszymy bardzo rzadko, ale jednak czasem się pojawia. Myślenie każdego człowieka nie musi być aż tak oczywiste, nie można założyć, iż właśnie wszyscy się radują, bo są ferie. Są jednostki, które ciągle szukają własnego miejsca, dobiega końca rok szkolny, rozpościerają się nowe możliwości, ale wciąż brakuje chęci do nowych inicjatyw. Co zrobić?

siatka

Autor: adidas
Źródło: adidas
Jasne jest, że zapełnimy czymś czas, gdyż przecież to tu, to tam impreza, jeden organizuje ognisko, drugi sprasza na „domówkę”, bo rodziców nie ma w domu, jest jeszcze długo przekładana impreza, która miała się już odbyć podczas roku szkolnego. Ogólnie, codziennie jest jakiś pomysł jakoże dni są długie, nie musimy wcześnie wstawać, to i można więcej. Istnieją jednakże ludzie, którym nie wystarczają tgo rodzaju rozrywki i chcą czegoś więcej, pragną zdobyć jakąś umiejętność, skoro jest kiedy, jest przerwa w szkole, to jest to przecież możliwe.

Wybór często pada na sferę sportową, więc potencjalny sportowiec zaczyna interesować się książkami sportowymi. Możliwośći jednak jest sporo, a każda z dyscyplin sportuskierowana do osób o pewnych predyspozycjach, tak więc łatwo się w tym pogubić. Jeśli masz znajomych, którzy także myślą na serio o sporcie w wakacje spróbuj pomyśleć o intereującej was wszystkich grze zespołowej.

Może to być na przykład siatkówka. Poznaj (http://hotelpodwierzba.pl/poznaj-swidnice/) poradniki i książki o siatkówce (siatkówka poradniki, książki), poznaj zasady gry, a następnie przede wszystkim trenuj, gdyż praktyka czyni mistrza. A może jednak

siatka

Autor: Mikel Garcia Idiakez
Źródło: http://www.flickr.com

myślisz o tym by sam zdobywać wysokie góry zobacz buty do wspinaczki) i pobijać rekordy. W związku z tym wybór miejsca masz dość obszerny. Co powiesz na to aby zacząć kształcić się w zakresie sportów wodnych, poznaj książki o sporcie, a jeżeli bardziej pewnie czujesz się na lądzie to może tenis ziemny? W zależności od tego, jaki masz zapał możesz zapisać się na zajęcia z konkretnej sztuki walki, spróbować siebie w zapasach czy kickboxingu. A może masz jednak ochotę na coś bardziej angażującego twoje szare komórki? Szachy?

Nie ma znaczenia co wybierzesz, wiedz, iż najważniejsze są chęci, lecz nie takie, które pozostają tylko w twojej głowie, nigdy niezrealizowane, najbardziej prawdziwe są bowiem te wprowadzane w czyn.