Czy trenujący koniecznie muszą stosować suplementy?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Czy trenujący koniecznie muszą stosować suplementy?

Istnieją dziedziny człowieczej aktywności, wobec, jakich narosło wiele mitów. O tych warunkach mówi się przeważnie negatywnie lub bardzo pozytywnie. Z jednej strony można wyrządzić sobie nieprzyjemności, z drugiej natomiast możemy prędko ujrzeć wynik.

Umięśniony mężczyzna

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Dosyć znamiennym tematem są odżywki i suplementy diety, o jakich mówi się albo negatywnie, albo dobrze. Gdzie znajduje się prawda?

Najbardziej znamienne jest to, że wiele osób nie odróżnia suplementu od odżywki, a odmienność jest dość wyraźna. Suplementy to po prostu pewne substancje wpływające na korzystniejszą pracę organizmu. Mówimy w takiej sytuacji o witaminach, minerałach czy związkach chemicznych, które w jakiś sposób wpływają pozytywnie na nasz organizm, na przykład wzmacniając wydolność. Odżywki zaś to preparaty bogate w składniki odżywcze, najbardziej powszechne z nich, to białka czy węglowodany. Ich kompetencją nie jest, jak w przypadku suplementów, wpływanie na lepsze działanie organizmu, lecz uzupełniają one dietę czyniąc ją bardziej bogatą i wartościową.

duża nowoczesna siłownia

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Nie powinniśmy oczywiście traktować suplementów czy odżywek, jako leków na całe zło. Najistotniejsze jest nasze ciało i nasze podejście do tego, co chcemy zdobyć. Najmniej korzystnie wychodzą na tym ci, co myślą, iż wystarczy korzystać czasami z takich pomocy, a pozostałe rezultaty zrobią się same.

Nie jest to prawda, nie dość, iż można sobie zaszkodzić, ponieważ wielu ludzi, którzy nie zauważają efektów pakuje w sobie jeszcze więcej innych preparatów, a kreuje to mieszankę niebezpieczną, można też srogo się zdziwić brakiem efektów. Przepuścimy trochę kasy, a później się okaże, że nie ma wyników. Miejmy na uwadze, iż jeśli poważnie podchodzimy do tematu to suplement, na przykład, testosteron mix to jedynie dodatek do naszej aktywności.

Najistotniejsza bowiem jest silna wola, gdyż szczęściu owszem można pomóc, ale bez naszej inicjatywy, ta pomoc (masaz krakow) nie będzie wydajna. Można to porównać do sfrustrowanego gościa, który siedzi ciągle przed telewizorem. Zrzędzi, jakby to chciał zmienić swój los, obarcza za swoje nieszczęście innych, a nie widzi, że największy problem to jego podejście do życia. Takiemu człowiekowi nic nie pomoże, on sam powinien sobie pomóc. Miejmy to na uwadze wybierając odżywkę czy suplement. Kupujmy to po coś, a nie dla samego brania i zdawania się na cud.