Tatry polskie dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych ruchowo

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Tatry polskie dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych ruchowo

Jako że jestem osobą poruszającą się o kulach, sprawdzałam w ostatnim czasie gdzie może wyjechać osoba nie w pełni sprawna , bądź też nestor (na tyle sprawny że wyjazd jest możliwy), któremu trochę zbrzydły już podróże nad polskie morze, albo też kurorty typu: Rabka Zdrój czy też Szczawnica.

Doszłam do wniosku, że atrakcyjnym rozwiązaniem może być nocleg (świnoujście zdrojowa noclegi) w Zakopanem, w centrum dokładnie, bowiem pozwoli to nestorom jak i osobom nie w pełni sprawnym na bardzo przyjemne przechadzki po prześlicznej, ponad sto trzydziestu letniej ulicy – po Krupówki – głównym deptaku miejscowości. Pasjonaci architektury zapewne będą zafascynowani charakterystycznym, zakopiańskim stylem budynków, rozpropagowanym przez pisarzy i poetów pierwszej połowy XX w..

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane apartament to doskonała baza wycieczkowa dla seniorów, pragnących pięknych krajobrazów, panoram tatrzańskich. Starczy kilkudziesięciu minutowa przechadzka na wzgórze Antałówka by zobaczyć uroczy widok na najpopularniejsze góry naszego kraju. Nocleg w Zakopiańskim apartament to także dobre miejsce dla pasjonatów historii. Nader interesującym zabytkiem jest nekropolia na Penksowym Brzysku, warte obejrzenia miejsce, chociażby dla wrażeń estetycznych. Oczywiście dla seniorów harcerzy Zakopane to także miejsce sentymentalne, gdyż nocleg w centrum Zakopanego może być pretekstem do tropienia śladów Olgi i Andrzeja Małkowskich, którzy uwielbiali Zakopane. Tu też została pani Olga pochowana.

Wędrowcy mogą wynająć w Zakopanem apartament i rozkoszować się życiem nocnym Zakopanego. W tym mieście na każdym rogu praktycznie znajdziemy kafejki, domy restauracyjne, czy dyskoteki, które zadowolą najbardziej wybrednych z gości. Przykładem może być Białka Tatrzańska z kompleksem hotelowo-basenowym, wykorzystującym źródła geotermalne znajdujące się w okolicach Zakopanego. Zakopane jest także kapitalną bazą wypadową na wyprawy po Słowacji i najogromniejszej z tamtejszych atrakcji „Słowackim Raju”, wspaniale utrzymanych szlakach w słowackich Tatrach, co może stać się także przyczynkiem do posmakowania niesłychanie pysznej kuchni naszych słowackich sąsiadów, bardzo zresztą gościnnych i grzecznych.