Komunia Święta jest momentem, który dziecko będzie pamiętać przez wiele lat — warto więc kupić mu odpowiednią pamiątkę

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Komunia Święta jest momentem, który dziecko będzie pamiętać przez wiele lat — warto więc kupić mu odpowiednią pamiątkę

Religijne przygotowania do Pierwszej Komunii wydają się być bardzo istotne. Młody członek Kościoła nastawia się do tego niezwykle poważnie. Musi mieć też pamiątkę z tej uroczystości.
Gdy nadchodzi czas Pierwszej Komunii, to rodzice z reguły myślą o organizacji rodzinnego spotkania, a maluchy niestety o podarkach.

konkurs

Autor: danielboard
Źródło: http://www.flickr.com
medalik cudowny

Autor: Reebok
Źródło: Reebok
cera
Na nasze nieszczęście w ostatnim okresie nastąpiła komercjalizacja tego istotnego momentu, który powinien mieć sens duchowy. Niestety daliśmy się porwać szalonej modzie na kłady i inne drogie podarki. Prym w tej kwestii najczęściej wiodą chrzestni oraz babcie z dziadkami. Nastał jednakże nareszcie czas, gdy powinniśmy pojąć, że nie tędy droga. Dobrze byłoby powrócić do wcześniejszych tradycji i tłumaczyć szkrabowi, że Komunia, to nie dzień na otrzymanie kosztownych prezentów, a przeżycie duchowe. Młody członek Kościoła może dostać przykładowo medalik cudowny. Złoty łańcuszek oraz medalik musi być wysokiej jakości, by mógł być przy dziecku przez całe życie. Masa osób nawet będąc dorosłym człowiekiem posiada medalik, który otrzymali w dzieciństwie od bliskich. Często są one dla nich ważne ze względów duchowych, ale także ze względów osobistych. To czy łańcuszek z medalikiem musi być srebrny albo złoty, to już kwestia drugorzędna.

Są rzecznicy jednej, jak i drugiej strony. Medalik musi być także dość mały, żeby bez problemu można było ukryć go pod elegancką koszulę albo koszulką na lekcjach W-F.