Wybieramy akcesoria do garnituru

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Wybieramy akcesoria do garnituru

Kimkolwiek jesteśmy, bywa, że otrzymujemy czasem zaproszenia na chrzciny, komunię czy wesele.
Wtedy konieczne są absolutnie ubrania wizytowe. Podstawą wyposażenia szafy każdego mężczyzny jest garnitur. Najbardziej uniwersalny? Wbrew pozorom nie czarny, a granatowy. To kolor, który na wybiegach występuje co sezon.

garnitur

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Koszule, na pozór tak mało znaczący element męskiej garderoby, mogą sprawić nie lada problem. Sklepy internetowe służą jednak pomocą – eleganckie koszule męskie (link do strony na O wartości koszuli mówi jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny. Czy jeśli temperatury latem sięgają 40 stopni i więcej możemy brać ślub w koszuli z krótkim rękawem? Nigdy. Spod marynarki zawsze musi wystawać mankiet koszuli. Cóż, wielu panów tak ”nosi się” w Polsce, jednak w świecie ta zasada nie funkcjonuje. Najlepiej, jeżeli mężczyzna latem ma dobrą koszulę i podwinięte rękawy. To absolutnie wystarcza.

Niezbędnym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który wielokrotnie stanowi akcent podkreślający osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym bez względu na różne trendy czy zmiany w świecie mody. Jak wiemy, nowy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca. Należy dlatego zaopatrzyć się w parę znakomitych jakościowo krawatów, ponieważ będzie to inwestycja na długie lata. Dobra rada: krawat musi być zawsze o ton ciemniejszy od koszuli.

garnitur

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

Kompletując formalny strój (przejdź na tą stronę męskie paski do spodni tutaj), bywa, że zapominamy o doborze odpowiedniego paska do spodni. Najlepiej, by miał skromną, pozbawioną zdobień klamerkę.

Jeśli masz chęć poznać dane na opisywany wątek, to odsyłam do linka w którym znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji, które szczegółowo opisują zagadnienie.

Koniecznie musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które mamy zamiar założyć. W luźniejszym stylu, męskie paski skórzane mogą być plecione lub zamszowe. Takie niezobowiązujące dodatki świetnie komponują się w towarzystwie lnianych tkanin.

W modzie męskiej od lat funkcjonują buty z nienaturalnie wydłużonymi czubkami (zainspirowane chyba wojną z Turkami). Weszły pod strzechy i nie chcą wyjść. Pora w końcu to zmienić i przeprosić klasyczne obuwie. Trampki do garnituryu? Stylizacja oryginalna acz jedynie dla mężczyzn, którzy wyjątkowo „czują modę”. A można ich w dzisiejszych czasach ujrzeć coraz częściej…