Kraków – dawna stolica polskich władców – co trzeba zobaczyć w tym mieście?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Kraków – dawna stolica polskich władców – co trzeba zobaczyć w tym mieście?

Kraków, będąc dawną stolicą królów polskich, zalicza się do najchętniej zwiedzanych miast w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w niewielu miejscowościach znajduje się tak duża liczba zabytków i atrakcji. Do Krakowa można przyjechać na jeden dzień, i w tym czasie obejrzeć kilka najważniejszych atrakcji. Jednak aby dokładnie poznać to piękne miasto, jego wszystkie zakamarki i tajemnicze miejsca to trzeba sobie zarezerwować przynajmniej kilka dni. I na pewno będą to chwile bardzo intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.

widok na Zamek Wawelski

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Większość turystów rozpoczyna zwiedzanie Krakowa od okolic rynku .

Czy masz wrażenie, że napisany przez nas post jest niebanalny? Jeśli tak, to koniecznie zobacz też zamieszczony tu (https://www.eccotravel.eu/nepal/) podobny materiał.

Nie ma w tym nic dziwnego, bo w końcu własnie tam znajduje się największa ilość zabytkowych miejsc. Bezwzględnie trzeba zwiedzić sklepiki z pamiątkami w Sukiennicach, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie obok pomnika Adasia i chwilę się wyłączyć w Mariackim Kościele. Z Rynku przespacerować się można zabytkowymi uliczkami w kierunku wzgórza Wawelskiego, a tam na odwiedzających oczekuje wspaniały Zamek, Katedra i jaskinia, w której kiedyś chował się straszliwy, groźny Smok Wawelski.

Kraków zwiedzać można samodzielnie, starczy znaleźć nocleg, pożyczyć dobry przewodnik i można ruszać na zwiedzanie. W przypadku ludzi, którzy mają kilka dni na spędzenie w Krakowie będzie to najlepsze rozwiązanie, bowiem można szczegółowo rozplanować miejsca które się chce odwiedzić, zakupić wcześniej wejściówki i bilety i spokojnie delektować się tym wspaniałym miastem. Jednak Kraków stał się miejscem, do którego każdego dnia przyjeżdża dziesiątki zorganizowanych wycieczek z wielu krajów świata.

Sukiennice w Krakowie

Autor: Shearings Holidays
Źródło: http://www.flickr.com

Tacy turyści najczęściej decydują się na kompleksowe wycieczki po Krakowie z przewodnikiem mówiącym w ich języku (link). Taki rodzaj zwiedzania Krakowa także będzie miał sporo zalet, doświadczony przewodnik może opowiedzieć sporo interesujących wiadomości o odwiedzanych obiektach. Jednak bez względu na to czy będzie się Kraków zwiedzać z przewodnikiem lub samodzielnie, to aby miało to efekty, to trzeba przybyć do tej miejscowości na parę dni.