Czy buty na obcasie są odpowiednie do tańca oraz z jakiego materiału mogą zostać wkonane?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Czy buty na obcasie są odpowiednie do tańca oraz z jakiego materiału mogą zostać wkonane?

Posiadanie specjalistycznych butów nie jest konieczne, żeby dobrze tańczyć. Na pierwszą lekcję nie potrzebne są specjalistyczne buty. Na początku swej historii z tańcem, nade wszystko trzeba skupić się na dobrej zabawie.
Kupując buty do tańca musimy ustalić, jak doskonale już nam to wychodzi.

Dwie kobiety

Autor: Andrey
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w tańcu czujesz pewność siebie, to mogłabyś kupić buty na obcasie. Tańcząc w butach na obcasie, wyrównasz postawę, gdyż obcasy (czółenka na obcasie) przeniosą ciężar ciała leciutko do przodu. Mięśnie najczęściej używane podczas tańca będą wzmocnione oraz będziesz prezentować się kobieco i niezwykle elegancko. Przed kupieniem butów do tańca, powinnaś wzmocnić mięśnie wokół kostek, żeby zapobiec kontuzjom. Na ciemnych butach kurz będzie w mniejszym stopniu zauważalny. Kupując buty na obcasie, korzystniej rozpocząć od grubszego obcasa, a cieńszy obcas zakup dopiero wówczas, kiedy pewnie poczujesz się na grubszym obcasie. Buty do tańca muszą być dobrze dopasowane bez zbędnego zapasu.
W wypadku panów wybór jest o wiele prostszy. Należałoby na początek przygody z tańcem, kupić tzw. jazzówki, ponieważ są prostym obuwiem. Jest to idealne obuwie zarówno na trening jak i na imprezę. Takie buty można kupić w różnorodnych kolorach i z rozmaitych materiałów. Jazzówki czarne nie przyciągają uwagi i nie na pierwszy rzut oka widać wszystkie niedociągnięcia. Można także potraktować to jako minus, ponieważ ciężej zaprezentować własny taniec. Jazzówki kolorowe bardzo przyciągają uwagę, przez to są polecane bardziej doświadczonym osobom.

buty są najważniejszym drobiazgiem dowolnego stroju do tańca. Mogłyby być zrobione z satyny bądź skóry. Mieć w pamięci należy, aby nie kierować się wyglądem buta.