W jaki sposób miał oryginalnie się przedstawiać Cudowny Medalik?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W jaki sposób miał oryginalnie się przedstawiać Cudowny Medalik?

Pierwsza Komunia to wyjątkowa kwestia w życiu każdego młodego człowieka. Jest to też znakomita okazja do ofiarowania wielu interesujących prezentów. Nie powinny być to jednak jedynie tego typu przedmioty jak rower czy nowoczesny telefon.

medalik cudowny

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to przede wszystkim wydarzenie religijne, zatem wśród upominków warto również dodać specjalną biżuterię.
Szelki

Autor: Trevor Leyenhorst
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomitym rozwiązaniem jest medalik cudowny. Ma on upamiętnić widzenie, którego była świadkiem jedna z pochodzących z Paryża szarytek w XIX w. Jego cała nazwa to Medalik Niepokalanego Poczęcia i jest on uznawany jako znak oddania się pod opiekę Maryi Panny. Wygląd tego medalika został przekazany wspomnianej siostrze w czasie wymienionego wyżej widzenia. Na awersie jest uwidoczniona Maryja z rozłożonymi rękami. Z Jej rąk rozchodzą się promienie blasku. Na rewersie natomiast ukazane powinny być 2 serca: Jezusa (osłonięte koroną cierniową) i Maryi (przebite mieczem). Jest w tamtym miejscu też pokazany wieniec, który jest złożony z 12 gwiazd.
Niektórzy producenci precjozów nie starają się o zachowywanie tradycji i proponują medaliki, które na rewersie posiadają np. wizerunek Jana Pawła II, różne wianuszki z kwiatków lub liści. Istnieją także medaliki z aniołkami, które jednak przez niektóre osoby są uznawane za nieco niewłaściwe jako upominek dla najmłodszych. Tego typu Cudowny Medalik mógłby być wyprodukowany przy pomocy różnorodnych surowców m.in. złota albo srebra.

Jak ogólnie jest wiadome, tradycyjne srebro jest uznawane za trochę skromniejsze niż złoto, z tego też powodu jeśli pragnęlibyśmy, żeby nasze dziecko cały czas miało na sobie taki medalik, prawdopodobnie korzystniej by było wybrać raczej srebro. Można by kupić naszyjnik oraz wisiorek osobno, jednak częściej oferowane są one w kompletach.