Jak wybrać wytrzymałe buty

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak wybrać wytrzymałe buty

Spacer w górach jest jedną z najprzyjemniejszych form relaksowania się oraz odpoczynku podczas dłuższego wakacyjnego urlopu albo weekendowego wypadu w góry. Ważne jest dodatkowo również to, że przeważnie są to zajęcia nie potrzebujące większego nakładu pieniędzy oraz specjalistycznych przygotowań. Rzecz jasna warto mieć odpowiednie buty trekkingowe męskie, zaopatrzone w stosowny bieżnik i przewiewną ale wytrzymałą górę.

converse

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem w niskich partiach górskich wystarczy mieć na nogach nawet klasyczne trampki converse (Sprawdź ofertę renomowanych producentow: ). Aby przejść spacerkiem po płaskim i dość krótkim szlaku, nie wymagane jest też specjalne przeszkolenie albo sprzęt taterniczy, ponieważ przez niskie partie gór prowadzone są szlaki wyglądające niekiedy jak ścieżki w miejskim parku. Oczywiście nie można przesadzić z niefrasobliwością, gdyż może się to bardzo zemścić.
 
Wybierając się na szlak zdecydowanie trzeba wziąć dobre lub damskie, w zależności od płci właściciela, porządne spodnie, przewiewną koszulkę i ciepłą koszulę w przypadku pogorszenia pogody. Ponieważ pogoda w górach może zmieniać się bardzo szybko, należy być nastawionym na różne scenariusze, spacerując nawet na prostej leśnej ścieżynce. W przypadku nieprzewidzianego pogorszenia pogody warto mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową do kompletu. Konieczne jest nie bardzo słodkie picie na drogę i oprócz tradycyjnych kanapek jakaś wysokoenergetyczna przekąska.

Zwykle można skalkulować ile czasu potrwa planowana wycieczka, więc, jeśli wybiera się jednoosobowe wyprawy, to dobrze jest powiadomić kogoś bliskiego gdzie i na jak długo się wybiera. Naturalnie, w takim przypadku po powrocie trzeba natychmiast powiadomić, że jest się już z powrotem, żeby nie powodować jakiegoś zamieszania. Planując trasę wyprawy, trzeba koniecznie zostawić sobie zapas czasu na nieprzewidziane sytuacje i tak rozplanować czas przewidziany na wycieczkę, żeby na pewno powrócić z niej zanim się ściemni. Zachowując te wszystkie punkty, można już ruszać w niższe partie gór, nie zapominając oczywiście o sprawie najważniejszej, którą jest zdrowy rozsądek.