Jak wybrać wytrzymałe buty

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak wybrać wytrzymałe buty

Spacer w górach jest jedną z najprzyjemniejszych form relaksowania się oraz odpoczynku podczas dłuższego wakacyjnego urlopu albo weekendowego wypadu w góry. Ważne jest dodatkowo również to, że przeważnie są to zajęcia nie potrzebujące większego nakładu pieniędzy oraz specjalistycznych przygotowań. Rzecz jasna warto mieć odpowiednie buty trekkingowe męskie, zaopatrzone w stosowny bieżnik i przewiewną ale wytrzymałą górę.

converse

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem w niskich partiach górskich wystarczy mieć na nogach nawet klasyczne trampki converse (Sprawdź ofertę renomowanych producentow: ). Aby przejść spacerkiem po płaskim i dość krótkim szlaku, nie wymagane jest też specjalne przeszkolenie albo sprzęt taterniczy, ponieważ przez niskie partie gór prowadzone są szlaki wyglądające niekiedy jak ścieżki w miejskim parku. Oczywiście nie można przesadzić z niefrasobliwością, gdyż może się to bardzo zemścić.  Wybierając się na szlak zdecydowanie trzeba wziąć dobre lub damskie, w zależności od płci właściciela, porządne spodnie, przewiewną koszulkę i ciepłą koszulę w przypadku pogorszenia pogody. Ponieważ pogoda w górach może zmieniać się bardzo szybko, należy być nastawionym na różne scenariusze, spacerując nawet na prostej leśnej ścieżynce. W przypadku nieprzewidzianego pogorszenia pogody warto mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową do kompletu. Konieczne jest nie bardzo słodkie picie na drogę i oprócz tradycyjnych kanapek jakaś wysokoenergetyczna przekąska.

Zwykle można skalkulować ile czasu potrwa planowana wycieczka, więc, jeśli wybiera się jednoosobowe wyprawy, to dobrze jest powiadomić kogoś bliskiego gdzie i na jak długo się wybiera. Naturalnie, w takim przypadku po powrocie trzeba natychmiast powiadomić, że jest się już z powrotem, żeby nie powodować jakiegoś zamieszania.

Zgodzisz się raczej, że analizowany artykuł jest nieschematyczny. Jeżeli więc masz chęć przestudiować go głębiej, zobacz informacje znajdujące się tutaj.

Planując trasę wyprawy, trzeba koniecznie zostawić sobie zapas czasu na nieprzewidziane sytuacje i tak rozplanować czas przewidziany na wycieczkę, żeby na pewno powrócić z niej zanim się ściemni. Zachowując te wszystkie punkty, można już ruszać w niższe partie gór, nie zapominając oczywiście o sprawie najważniejszej, którą jest zdrowy rozsądek.