Wybierz najlepszą wypożyczalnie aut w naszym kraju

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Wybierz najlepszą wypożyczalnie aut w naszym kraju

Najbardziej popularnymi, pod względem turystów, regionami Polski są, z całą pewnością regiony Mazowsza czy Małopolski. Popularnością szczyci się również cały region Dolnego Śląska. Ale mało osób uważa za atrakcyjny obszar Podkarpacia. Podkarpacie, położone w południowo-wschodniej części Polski, z pięknymi Bieszczadami, większymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo malowniczy rejon. Nie brak na nim miejsc, które pod względem atrakcyjności turystycznej, ani trochę nie ustępują wielkim polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Bez wątpliwości jednym z najbardziej znanych obiektów, które musimy zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- olbrzymi zespół fortyfikacji warownych. Na początku XX wieku była trzecią co do wielkości twierdzą w Europie- potężniejsze były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, wyjątkowo w historii wojen, była oblężona trzy razy. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po jej zakończeniu systematycznie traciła swoje znaczenie i niszczała. Dziś to jeden z najcenniejszych zabytków południowo-wschodniej Polski.

W Trzcinicy, niedaleko Jasła, otwarte jest muzeum, które znajduje się w jednej z najstarszych i najpotężniejszych w kraju osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Znajduje się tam też wielki gród z początków średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się ten skansen, zajmuje teren ok 8 ha, na swoim terenie ma ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy wjazdowe oraz 18 zrekonstruowanych domów.
W podobnym stopniu warte odwiedzenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany budynek sakralny z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Również w Haczowie wybudowany jest zabytkowy, drewniany kościół. Powstał z końcem XIV wieku i jest największym, oraz najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Także został wpisany na listę UNESCO.

auto

Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę dużo obiektów, które powinno się odwiedzić w Podkarpackim.

Jeśli interesują Cię materiały publikowane na tej witrynie, to na pewno ta witryna także okaże się dla Ciebie warta zainteresowania.

W jaki sposób to wszystko zjeździć, jeśli jest się turystą? Można najzwyczajniej wynająć auto. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dopasuje auto (akcesoria do wyważania kół) do naszych wymagań, odpowiednio wielki by zmieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować dużo, jeśli przyjedziemy na weekend- dużo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Dobre auto można wypożyczyć pod tym adresem.