Atrakcyjne miejsca w Polsce

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Atrakcyjne miejsca w Polsce

Wakacje już za plecami. Zbliża się jesień, okres kojarzący się zwykle z coraz krótszymi dniami i początkiem nauki i roboty. Dlaczego jednak nie udać się na małą eskapadę wrześniową lub październikową porą? Przedstawiam parę propozycji dla Dolnoślązaków, bankowo znajdziecie tutaj pomysł na wycieczkę.

Niskie Góry Stołowe atrakcje oferują zadziwiająco wysokiej klasy. W tym nadgranicznym regionie coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy górskich wędrówek, jak i entuzjaści starych konstrukcji. Tym pierwszym rekomenduję zdobycie góry Szczeliniec, łatwego do przejścia masywu usianego pięknymi skałkami.

kwatery w górach

Autor: Jayphen
Źródło: http://www.flickr.com

Na jego zbocze najkorzystniej wspinać się od strony cichej, turystycznej wioski Radków. Jeżeli znudzą wam się włóczęgi, dajcie się przekonać na wizytę w kalwarii w Wambierzycach oraz złowieszczej kaplicy ossuarium w Czermnej.

Blisko rozciąga się Kotlina Kłodzka, zabytki, które musicie w niej zobaczyć to na pierwszym miejscu okazała Twierdza Kłodzka oraz romantyczne pozostałości warowni w Czerwonym Strumieniu. Będąc w regionie nie wolno przegapić popularnego Karpacza. Aby to wszystko zwiedzić trzeba zatrzymać się na nocleg : pensjonaty Duszniki Zdrój Oprócz wjazdu wyciągiem na Kopę, należy poznać dokładnie Muzeum Zabawek. Karpacz dzięki niemu okazał się rozpoznawalny poza granicami kraju. Jeżeli zależy wam na pobycie w wyjątkowym, zbliżonym do alpejskiego mikroklimacie, weekend w Zieleńcu to pozycja obowiązkowa w czasie deszczowych dni.

Zanim bardziej na wschód, proponuję jeszcze wioskę Sucha, położoną w pobliżu styku trzech państw. Jest tam stary Zamek Czocha, kojarzony z bycia tłem dla mnóstwa kinowych hitów.

Udajmy się teraz do Górnego Śląska. Tam zdecydowanie rekomenduję dwa miejsca na jesienny weekend. Zespół klasztorny Rudy ujmie każdego miłośnika budowli kościelnych. To postawione parę wieków temu okazałe opactwo Cystersów. Drugą pozycją jest Pszczyna, zadbane miasteczko. Tam możemy podziwiać zabytkowy rynek oraz Zamek Pszczyński.

Jeżeli interesuje Cię tematyka przedstawiana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe,id,92.html), a na pewno okaże się ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Jeżeli twoje dziecko marzy, żeby zobaczyć zagrodę żubrów, Pszczyna daje tą wyjątkową sposobność poznania z bliska królów puszczy. Rejon śląski to również miejsce, w którym prężnie rozwija się turystyka konna. Więcej na :


Dla tych, co nie chcą wywędrować z Wrocławia, kusząca będzie moja idea – paintball. Wrocław zawiera kilka miejsc, w których da się zrelaksować się prowadząc ogień z karabinków na farbę.