Jaki kolor mogłyby posiadać srebrne kolczyki?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jaki kolor mogłyby posiadać srebrne kolczyki?

Zakup kolczyków to przeważnie sprawa szybkiego budźca. Wielokrotnie wchodzi się do sklepu, widzi się także różne fotografie czy ekspozycje oraz decyzja o kupnie kolczyków pojawia się poniekąd sama.

lumpeksy

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
płaszcze

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Jednak także w takim przypadku należałoby zachowywać nieco rozsądku oraz na spokojnie przyglądnąć się temu potencjalnemu zakupowi. Na rynku istnieje podział różnorodnych precjozów na nie naturalne oraz szlachetne. Biżuteria szlachetna, jak bez trudu można się domyślać, tworzona jest z tego typu materiałów jak przykładowo srebro, złoto czy kamienie szlachetne.

Jeśli interesuje Cię tego typu zagadnienie, kliknij ten link oraz zdobądź więcej info (http://www.zeccoro.pl/jubiler-lubin). Dobrze jest zbadać omawiany w tym miejscu temat dokładniej.

Biżuteria sztuczna natomiast wykonywana jest z surowców, które nie są szlachetne, czyli dla przykładu drewna czy też tworzyw sztucznych. Podział taki nieco się zaciera jeżeli myślimy o biżuterii artystycznej. Tam bowiem projektant, czyli twórca, musi w wypadku jednej pary kolczyków wykorzystywać tak materiał szlachetny, jak i nieszlachetny. Srebrne kolczyki, nie w każdym przypadku mają odcień srebrzysty.

Jest tak dlatego, ponieważ srebro mogłoby być tak oksydowane, jak i jasne. Dzięki oksywie (specjalistycznemu płynowi), który wchodzi w reakcję z takim surowcem jak srebro, może on zmieniać swoją barwę. Takie kolczyki można by potem wypolerować i w takiej sytuacji uzyskać ciekawy efekt kolorystyczny: odcień czarny, przyciemnione srebro, odcień fioletowy, brązowy czy niebieski. Kolczyk stworzony z czystego srebra może być zbyt miękki i nietrwały, zatem wykorzystuje się w takiej sytuacji domieszki różnych metali: cyny, niklu lub miedzi. Ilość srebra w gotowym towarze oznacza się tzw. próbą.

Właściwości probiercze mają za zadanie wyróżnić towary wyprodukowane ze srebra, a posiadające wagę bardziej znaczącą niż 5 g. Główny Urząd Miar twierdzi, że w Polsce istnieją 4 rodzaje prób: 800, 830, 875 oraz 925.