Ustronie Morskie – miejsce na udane wakacje

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Ustronie Morskie – miejsce na udane wakacje

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone trzynaście kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest nadzwyczaj malowniczo – jego zabudowa ciągnie się na przestrzeni trzech i pół kilometra, wzdłuż linii klifu, który stromo mknie ku piaszczystej i rozległej plaży. Ongiś niepozorna osada rybacka w czasach teraźniejszych jest kurortem, do którego żeby spędzić wakacje nad morzem przybywa kilka tysięcy wczasowiczów.

Zabudowa miasta jest raczej kameralna – nieduże domki prześlicznie komponują się tutaj z otaczającą przyrodą. W trakcie spacerów po Ustroniu Morskim powinno się zaglądnąć do tutejszego kościoła, wybudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia stworzonego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i cudownie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż zachowało się wiele miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów jest pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to również ośrodek uzdrowiskowy – znajduje się tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niezwykle urocza – idealnie współgrają tutaj ze sobą błękit Bałtyku, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najbardziej czystych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Ogromnym atutem jest także tutejszy klimat. Ocenia się, że panujące tu średnie nasłonecznienie jest zaliczane do największych w Polsce. Ponadto w powietrzu znajduje się aerozol morski, wykazujący uzdrawiający wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do 200 – 300 metrów od brzegu morza, a największe jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, szczególnie jesienią i zimą, zatem z tutejszego korzystnego mikroklimatu można korzystać przez cały rok. Ogromną atrakcją tego odcinka wybrzeża jest również molo spacerowe, które wcina się w morze na długość stu metrów. Jest tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować różnobarwne kutry wracające z porannych połowów i kupić dopiero co złowioną rybę bezpośrednio z ich pokładu.

Podczas wypoczynku w Ustroniu Morskim powinno się odwiedzić największe atrakcje pobliskiej okolicy. Na szczególną uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na około 600 lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko znajdujących się miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto też wybrać się do nieodległego Malechowa, gdzie znajduje się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można całkowicie korzystać z uroków jazdy konnej. Sprawdź więcej szczegółów .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Niesłychanie atrakcyjny jest także szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla entuzjastów dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***
Kompletną ofertę na wakacje 2014 w Ustroniu Morskim można znaleźć w serwisie bądź klikając na niżej umieszczone linki:
– noclegi Ustronie Morskie
– domki letniskowe Ustronie Morskie
– pokoje gościnne Ustronie Morskie
– wakacje 2014