Świat jest pełen doznań

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Świat jest pełen doznań

Zawsze powtarzano nam, że pogoń za uciechami zgubnie się kończy – kończy się nadwagą i złym stanem zdrowia. Mimo to rezygnacja z uczty zmysłów nie leży w naszej naturze i bardziej szkodzi niż pomaga. Czy nasze życie miałoby sens bez zmysłowych doznań? Jedzenie nie miałoby smaku, a węch by nie istniał. Na szczęście to tylko przypuszczenia, bo drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Wniosek? To co sprawia Tobie przyjemność, rób często, jednak z umiarem.

perfumy

Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Posłuchaj muzyki, zjedz kawałek czekolady albo kup sobie bukiet kwiatów.

Poszukujesz podobnych materiałów na prezentowany tutaj temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej szampany bezalkoholowe a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

Już dawno udowodniono, iż małe radości to panaceum na wiele dolegliwości. Na przykład gorzka czekolada obniża ciśnienie – o ile zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy powinna być gorzka? Powinna, gdyż w swoim składzie posiada najwięcej ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się najcenniejsze składniki. Mało tego, gorzka czekolada pobudza przemianę materii, w związku z tym spalamy więcej kalorii – przekonują nas izraelscy uczeni.

A może odczuwasz przyjemność dbając o swe ciało produktami, które dała nam Matka Natura?(zobacz: Kosmetyki naturalne nie mają w swoim składzie substancji chemicznych. Odnajdziemy jedynie naturę. Używanie ich będzie więc przyjemne i skuteczne. Dadzą nam szansę na nowo poczuć aromaty świata, który nas otacza.

Kosmetyki sporządzane są z roślin, olejków z nasion a także owoców. Mleko, śmietanka, jogurt, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok z owoców, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Bywa iż, po otwarciu kremu lub balsamu do ciała nachodzi nas pokusa by chwycić za łyżeczkę i zasmakować tych smakowitości – tak pięknie i kusząco pachną!

A zapach odgrywa istotną rolę w naszych chwilach słabości. Mały lniany woreczek z zasuszoną lawendą wydziela piękny zapach, a dodatkowo pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja. Czasem jedno „psiknięcie” dobrej perfumy potrafi błyskawicznie wywołać uśmiech na naszej twarzy. Na chwilę obecną nie tylko projektanci przekonują nas do swoich wiosennych kolekcji. Również perfumiarze wabią nas limitowanymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym i dbajmy o to aby w naszym życiu nie brakowało miłych doznań, wówczas droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i prostsza.