Styl militarny modny

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Styl militarny modny

Na chwilę obecną śmiało można stwierdzić, że panuje moda na militaria. Ma to odzwierciedlenie w bardzo różnych dziedzinach życia. Coraz większe grono osób jest zainteresowanych aspektami wojskowymi i militarnymi, a więc historią konfliktów zbrojnych i broni, a także tymi elementami w aspekcie czasów obecnych. Bardzo popularne są repliki broni, używane zarówno do odtwarzania wydarzeń historycznych, jak i w celach rozrywkowych. Pewnym przejawem tego trendu jest również zamiłowanie do gry w paintball, czyli strzelania ze specjalnych karabinów za pomocą kul z farbą.

Samolot

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Styl wojskowy dotyczy również odzieży. W ciągu minionych lat można było zauważyć rozmaite ewolucje ubraniach wzorowanych na wojskowym mundurze. Ubiory takie są najczęściej bardzo funkcjonalne z uwagi na wytrzymałe materiały, dużą liczbę kieszeni i inne elementy. Bywają więc używane w części sportów ekstremalnych, jak również przykładowo w survivalu. Spodnie wojskowe takie jak na przykład spodnie helikon są także bardzo funkcjonalne i trwałe, przez co kupowane są przez wiele osób.

Styl militarny a subkultury

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Liczne części ubioru w stylu wojskowym są łączone z członkami różnych subkultur. Elementy takie jak ciężkie buty oraz kurtka Harrington większości ludzi kojarzą się z subkulturą skinheadów i charakterystycznym dla nich ubiorem. Natomiast plecak typu kostka, najczęściej z demobilu, to dodatek, który lubią przedstawiciele punków oraz niektórzy miłośnicy ciężkich brzmień. W tych sytuacjach najczęściej plecaki te pokryte są naszywkami z nazwami grup muzycznych i rozmaitymi hasłami.

Militaria a moda

Styl zawierający militaria to także styl w modzie. Wariacje na temat ubiorów wojskowych niekiedy sięgały bardzo daleko. Przede wszystkim styl militarny zakłada wykorzystanie motywu moro na tkaninach. Wzór ten także pojawia się w wielu różnych rodzajów i barwach, ponieważ nie musi już posiadać działania kamuflującego. Dlatego widuje się między innymi motyw moro w odcieniu różowym. Styl wojskowy to również ubrania w odcieniu oliwkowej zieleni i khaki. Istnieje wiele rodzajów butów, dla których podstawą były buty wojskowe. W ostatnim czasie przykładowo bardzo modne stały się oficerki damskie, wzorowane na długich butach ze skóry noszonych w armii.