Wakeboard – sport pełen wrażeń

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Wakeboard – sport pełen wrażeń

Tradycyjne sposoby spędzania wolnego czasu dla wielu osób zaczynają być nudne i trywialne. Poszukujący nowych podniet co rusz wymyślają kolejne sporty, nierzadko będące połączeniem już istniejących. Użycie do normalnego spadochronu silnika spalinowego dało podstawy do bardzo znanego dzisiaj paralotniarstwa, często źródłem eksperymentów są również deski surfingowe i wodne narty. Świetnym przykładem takiego sportu jest wakeboard, który od niedawna zagościł na niejednej plaży i od samego początku zyskał sporo popularności.

wakeboard

Autor: Dosionair
Źródło: http://www.flickr.com
W tym sporcie używa się specjalnie wykonanej do tego celu deski, której korzenie mają początek w deskach snowboardowych. Chętny na spróbowanie swoich sił w tym sporcie musi stanąć na środku deski i chwycić specjalną rączkę, taką jak stosowane w nartach wodnych. Deska wraz z ochotnikiem ciągnięta jest po wodzie przy wykorzystaniu motorówki albo specjalnego wyciągu, a na trasie bardziej doświadczone osoby mogą pokonać najróżniejsze przeszkody, przykładowo rampy albo skocznie. Jeśli ktoś nie będzie się czuł pewnie, to może po prostu spokojnie pokonać cały odcinek, dla kogoś kto pierwszy raz staje na takiej desce wrażenia z pewnością będą niezapomniane.

wakeboard

Autor: Sean O’Shaughnessy
Źródło: http://www.flickr.com

Tory do wakeboardu powstają dynamicznie w różnych regionach naszego kraju. Rzecz jasna duża ich ilość jest na wybrzeżu, z tego powodu, że tam jest największa ilość piaszczystych, pustych plaż, na jakich świetnie tego typu tory można założyć. Do najpopularniejszych nad Bałtykiem zaliczają się tory w okolicy Helu i w Szczecinie. Ale inne regiony także mogą się poszczycić takimi torami. Bardzo popularny jest tor w podkrakowskim Kryspinowie, gdzie we wszystkie słoneczne dni ustawia się kolejka chętnych do skorzystania z niego.

Czy chcesz może otrzymać link do strony trener gdańsk, gdzie oczekują na Ciebie nowe posty? Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu ten portal.

Miłośnicy tego sportu muszą także zobaczyć Szczecinek, w tym mieście znajduje się najdłuższy polski tor, o długości ponad kilometra.

Jazda na nim nawet zaawansowanym miłośnikom adrenaliny dostarczy niezapomnianych wrażeń. Jedną z głównych zalet tego sportu jest to, że może on być uprawiany przez praktycznie każdego. Przed pierwszą próbą każdy ochotnik jest szczegółowo uczony, co i jak musi robić i w jaki sposób się zachowywać na desce. Koniecznym wyposażeniem powinna być kamizelka asekuracyjna, więc nawet upadek do wody podczas jazdy nie zakończy się niczym nieprzyjemnym.