Kiedy warto sięgnąć po szyjną ortezę?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Kiedy warto sięgnąć po szyjną ortezę?

Około połowa dorosłej ludności w przeciągu swego życia zaznaje bólu szyi. Podług informacji GUS na przewlekły ból szyi uskarża się nieomal 4 mln Polaków.
Ambarasy z kręgosłupem szyjnym to dzisiaj jedna z najczęstszych przypadłości dotykających nie wyłącznie jednostki starsze, lecz także młodych osób.

Powody są przeróżne. W wielu wypadkach zaradzić ambarasowi może należyta zdrowotna profilaktyka, niekiedy jednak konieczne będą inne środki działania, na przykład rehabilitacja oraz sięgnięcie po tak zwany kołnierz ortopedyczny.

Jeśli chcesz, żeby takie wiadomości zostały Ci w pamięci na dłuższy czas, sprawdź witrynę (https://www.mpmanagement.pl/mezczyzni/), do której odnośnik jest tu. Znajdziesz w tamtym miejscu bardzo analogiczne informacje.

Jest to typ ortezy szyjnej, służy do ustabilizowania górnego odcinka kręgosłupa poprzez czasowe (częściowe lub całkowite) unieruchomienie tej części kręgosłupa. Anatomiczne ukształtowanie jak też surowiec, z jakiego wykonany jest kołnierz, umożliwiają efektywną rehabilitację a także normalne funkcjonowanie pacjenta, jaki – nosząc w owym czasie kołnierz – będzie w stanie bez dużego ambarasu wykonywać codzienne działania.

but

Autor: desi.italy
W zależności od sytuacji, choroby, zalecanej przez specjalistę terapii – stosuje się rozmaite rodzaje kołnierzy: jednoczęściowe kołnierze ortopedyczne czy kołnierze miękkie. Jednoczęściowe zwykle stosuje się w ratownictwie – do szybkiego, jednakże krótkotrwałego zabezpieczenia kręgosłupa (przykładowo zaraz po urazie czy też – jedynie profilaktycznie). Dwuczęściowe nakłada się, m.in. dla zmniejszenia bólu w odcinku szyjnym, pacjentom po operacjach.

Kołnierz taki stosuje się też w zdrowotnej profilaktyce u osób wyjątkowo narażonych na niedomagania jak też schorzenia tej części kręgosłupa, celem zminimalizowania chronicznego bólu karku.