Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

Oświadczyny jest to wydarzenie, które po dniu ślubu i narodzinach potomka są jednym z najczęściej przywoływanych oraz najszczęśliwszych dni w życiu zakochanych w sobie osób.
Mężczyzna oświadczając się damie, przekazuje jej pierścionek zaręczynowy.

mierzenie centymetrów

Autor: Tanvir Alam
Źródło: http://www.flickr.com
kolory

facet

Autor: Ravel
Jest to ważny moment, a przyjęcie pierścienia oznacza zgodę damy i przyjęcie oświadczyn, zapowiada ślub proste suknie ślubne warszawa obojga. Nie bez przyczyny tak dużą uwagę przywiązuje się do wyglądu pierścionka, jaki od do tej chwili staje się nie tylko najistotniejszym oraz najpiękniejszym elementem biżuterii przyszłej Młodej Panny, jednak przez wiele lat także przypomina o miłości, a z biegiem czasu staje się też pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
Historia pierścionków zaręczynowych dosięga aż starożytnego Egiptu. To tam dwa tysiące lat p.n.e. powstawały pierwsze pierścionki, a wykorzystywano do tego zwyczajny drut. Dopiero potem do tworzenia pierścionków Egipcjanie zaczęli używać bardziej szlachetnych surowców jak: złoto, róg. Metalowe obrączki na znak małżeńskich planów wręczali swym wybrankom zamierzchli Grecy a także Rzymianie. Przez długi czas w Rzymie złote pierścienie zarezerwowane były wyłącznie dla osób, o wysokim statusie społecznym: lekarzy, senatorów. Dopiero, gdy ten element precjozów im się znudził i spowszedniał przyzwolenie na wkładanie pierścieni np. ze złota otrzymywały też osoby zakochane. Wówczas też pierścienie zaczęto przystrajać cennymi kamieniami. Wybór pierścienia zaręczynowego nie jest zadaniem łatwym, a każdemu mężczyźnie bardzo zależy na tym, aby w oczach narzeczonej był on perfekcyjny, stanowił spełnienie jej marzeń.

Pierścionek Infinity stanowi wybór idealny. Pamiętajmy jednak, że pierścionki zaręczynowe mają wymiar jedynie symboliczny, zaś to, co jest najważniejsze, to miłość, która połączyła parę.