Jakiego rodzaju stroje kąpielowe są polecane dla kobiet o bardziej obfitych sylwetkach?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jakiego rodzaju stroje kąpielowe są polecane dla kobiet o bardziej obfitych sylwetkach?

Wszystkie dziewczyny, które pragną chodzić na basen, powinny wykorzystywać odpowiednie kostiumy. Mogą się one dzielić na jedno lub dwuczęściowe. Warto jednak pamiętać, że producenci proponują interesantom wiele różnorodnego typu strojów, które nie na każdej kobiecie będą prezentowały się prawidłowo.

Przez mnóstwo lat bardzo dużą renomą cieszyły się modele jednoczęściowe. Obecnie tego typu stroje kąpielowe wyróżnia przeważnie fakt, że prawidłowo wyglądają w nich również panie mogące chwalić się ciałem modelki, jak i kobiety o trochę pełniejszych kształtach. W sklepach można by odnaleźć jednoczęściowe stroje, które unoszą piersi, efektywnie ukrywają zbyt wystający brzuszek oraz odpowiednio formują wcięcie w talii.
Młoda kobieta

Autor: Marianne Ubaleht
Źródło: http://www.flickr.com
Alternatywną wersją stroju może być klasyczne bikini. Jest to kostium dwuczęściowy, jakiego miseczki uszyte zostały z kawałków materiału w formie trójkąta. Na piersiach utrzymują je cienkie sznureczki, które przywiązuje się nie tylko od tyłu, lecz również na szyi. Należałoby pamiętać, że kostium taki sprawdza się jedynie w wypadku właścicielek mniejszego biustu, gdyż delikatne wiązania nie poradzą sobie z utrzymaniem dużych, a tym samym niezbyt lekkich piersi na swoim miejscu. Jedną z najwygodniejszych form, jaką mogłyby mieć stroje kąpielowe to tzw. tankini. Top to koszulka (zobacz: koszulki damskie z haftem) o sportowym fasonie, jaka skutecznie ukrywa brzuch.

Kostium taki zaleca się zatem wszystkim tym paniom, jakich celem jest schowanie zbytnio mocno odstającego brzuszka. Jest to dwuczęściowy strój kąpielowy, który może zapewniać luksus powiązany z noszeniem stroju jednoczęściowego.