O czym należałoby pamiętać przy zakupie dobrej jakości męskiej koszuli?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

O czym należałoby pamiętać przy zakupie dobrej jakości męskiej koszuli?

Od bardzo długiego czasu są one niezbędnym elementem szafy każdego mężczyzny. W momencie jej kupna, należy kierować się nie jedynie jej fasonem, lecz także materiałem, z jakiego została wykonana, sposobem jej uszycia czy przeznaczeniem, do jakiego ją kupujemy.
Należy pamiętać, że białe koszule męskie mogą zostać produkowane w wersji eleganckiej, lecz również codziennej.

dziecko - wizja

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
białe koszule męskie

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Warto więc pamiętać o kilku kwestiach. koszula posiada dwa wymiary: kołnierzyka i samej koszuli. Dobrze dobrany kołnierzyk mógłby przywierać do szyi tak, żeby można było łatwo wkładać palce między szyję a koszulę. Wymiar kołnierzyka to nic innego niż obwód szyi mierzony w centymetrach, zwiększony o rozłożystość jednego lub dwóch palców.

Omawiany wątek Cię fascynuje? Zatem odsyłam tu (https://ebut.pl/pl/buty/damskie/sneakersy), ponieważ odnajdziesz tu ciekawe dane na omawiane zagadnienie, które warte są zainteresowania.

Bardzo istotny jest też krój koszuli, o jakim informacja powinna być na etykietce. Mógłby to być np. „custom fit” (powinna pasować na każdą sylwetkę), „regular fit” (tradycyjna koszula nie zawierająca wcięcia w tali) czy „slim fit” (krój wyszczuplony). Bardzo wyraźne znaczenie posiada także długość rękawów oraz rodzaj mankietów. Rękaw koszuli mógłby sięgnąć za nadgarstek i wystawać ok. 1cm spod rękawów marynarki. Do doboru są dwa typy mankietów: na zapinki i na spinkę.

Bez wątpienia najpopularniejszym materiałem z którego robi się koszule jest bawełna. Na okres letni w mniejszym stopniu urzędowe koszule produkuje się też z lnu. Wytwórcy koszul czasami stosują skład 20% poliester 80% bawełny, dzięki czemu koszula jest tańsza i się mniej gniecie w porównaniu z tą zrobioną w 100% z bawełny, przy czym należy mieć w pamięci, że sztuczne surowce są stanowczo mniej komfortowe oraz powodują nadmierną potliwość.

Nie zalecane są z kolei koszule z mieszanek nienaturalnych tkanin. Dobrej jakości koszule wyprodukowane mogą być z bawełny egipskiej, sea island lub pinpoint. Niestety nieczęsto na etykietach koszul podawane są dane o gramaturze materiału.