Dla wszystkich, którzy dość mają

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Dla wszystkich, którzy dość mają

Masz już dość pracy w mieście, narzekasz stale na męczący hałas, na deficyt skupienia, na przerwane więzi z przyrodą i głowę pełną niepotrzebnych zgrzytów, wrzasków i odgłosów? Jeśli tak jest, każda znak na ziemi i niebie wskazuje na to, iż cierpisz na przypadłość „antymiastową”, a to oznacza, że po właściwym rozeznaniu i ostatecznym postawieniu diagnozy, przydałaby Ci się mała kuracja – wyjazd za miasto.

Bądź moralny dla kręgosłupa

Autor: Tempur
Źródło: Tempur

No tak, ponieważ jesteśmy tacy miastowi, a to co poza miastem przyjęło się nazywać „wiochą”. Jednakże, każdy z nas wywodzi się ze wsi, a gdy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta się korkują, bo wszyscy chcą jak najprędzej oddalić się gdzieś daleko, jak najdalej za miasto. Nie jest to dziwne, przecież ileż można wytrzymać w wielkim ośrodku miejskim? Da się z dnia na dzień walczyć z miejskimi utrudnieniami, nie zastanawiać się nad nimi, gdyż przecież nie mamy na to czasu, ale kiedy tylko przychodzi wolny czas – szykujemy się do ucieczki.

Skoro więc dopadł Cię ten wirus „antymiastowy” pakuj manatki i ruszaj przed siebie. Szukać długo nie ma potrzeby, w naszym kraju tuż obok wielkich ośrodków miejskich znajdziesz oazy spokoju i komfortu, czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł natury, gdzie ludzie żyją bardziej komfortowo niż my, miastowi i zabiegani.

góry izerskie

Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl

Mieszkasz we Wrocławiu? Wyskocz w Sudety obóz wędrowny Sudety i Góry Izerskie – trasy rowerowe! Spotkasz tam masę atrakcji. Nie musisz tak naprawdę rzucać się na wszystko, co najbardziej oblegane i komercyjne, ponieważ przykładowo wejście na szczyt Śnieżki będzie oblegane niczym rynek we Wrocławiu. Najprościej ujmując, ludzie nie szukają specjalnych i dzikich miejsc, chcą znaleźć się tam, gdzie jest coś znanego, gdzie czeka na nich obserwatorium na Śnieżce, przy którym cykną sobie fotkę i wrzucą na Fejsa. Nie rób tego, wysil się na oryginalność. Wybierz przykładowo góry Izerskie i zachwyć się ich pięknem. Podziwiaj świetnie przygotowane trasy rowerowe i szlaki piesze, zobacz naturę o każdej porze roku.

Wypoczynek na łonie natury w agroturystyce w Górach Izerskich w znaczący sposób wpłynie na Twoje lepsze samopoczucie. Poczujesz się naprawdę lepiej – zarówno w wymiarze fizycznym, jak i w wymiarze psychicznym. Intuicja podpowiada, iż tak właśnie jest, jak zwykle ma słuszność, potwierdzają to także naukowcy. Ich badania dowodzą, iż miejskie widoki, miejski żywot powodują w nas niepokój i stres, natomiast zieleń, natura wyzwalają substancję, jakie korzystnie wpływają na nasze lepsze samopoczucie i większą ochotę do życia.

Więcej noclegów .