Co musisz wiedzieć o aucie, żeby poruszać się bezpiecznie?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Co musisz wiedzieć o aucie, żeby poruszać się bezpiecznie?

Na polskich drogach z roku na rok zwiększa się liczba kobiet kierowców. Niektóre z nas jednakże ograniczają się wyłącznie do samego prowadzenia, sprawy związane z wyposażeniem samochodu zostawiając partnerowi czy mechanikom.

Jednak warto mieć przynajmniej podstawowe informacje o tym, jak musi być wyposażony pojazd, by poruszanie się nim było komfortowe i bezpieczne.
Na początek opony. Mają one ścisły kontakt z jezdnią, z tego powodu są elementem kluczowym nie wyłącznie dla wygody, lecz też bezpieczeństwa. Opony Bridgestone reklamowane są jako produkt wytworzony z myślą o bezpieczeństwie. Oczywiście wybór właściwych zależy od sposobu jazdy i miejsc, po jakich jeździsz. Bridgestone oferuje opony i dla preferujących sportowy styl jazdy, na dłuższe turystyczne wyjazdy czy do przemieszczania się przede wszystkim w przestrzeni miejskiej – promocje.
W każdym samochodzie zamontowanych jest kilka filtrów. Oczyszczają one podzespoły, z jakimi współpracują. Zmieniamy je średnio raz, dwa razy w roku. Można rekomendować filtry Filtron. Nieustanne inwestowanie producenta w rozwój technologiczny skutkuje tym, iż są to filtry wysokiej jakości.
auto

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com
Filtry Filtron spełniają wszystkie konieczne europejskie standardy, gdy idzie o jakość ich wytworzenia.
Kolejny ważny element to Obd2. Jest to sposób samodiagnostyki aut. Przy jego pomocy mamy dostęp do danych dotyczących stanu poszczególnych układów pojazdu. Podstawową jego rolą jest mierzenie i nieustanne monitorowanie parametrów układu napędowego. Co istotne, Obd2 jest obowiązującym standardem w nowszych pojazdach – więcej ofert.
Na koniec sprzęt, który przyda się części z nas.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na omawiany w tym artykule temat, to sprawdź w tym miejscu bez ociągania uzupełniające informacje (https://www.mawershop.pl/kategorie/obuwie).

Gdy pijemy napoje alkoholowe, to rzecz jasna nie możemy prowadzić, póki mamy go we krwi. Bywają sytuacje, gdy tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Wtedy przyda się alkotest. W necie dostępne są wirtualne testy, jakie po wprowadzeniu kilku parametrów mogą ci powiedzieć, czy masz alkohol nadal we krwi. Jednakże nie powinniśmy im za bardzo wierzyć. Dlatego podpowiadamy, iż korzystniej jest skorzystać ze specjalistycznego sprzętu. Jeżeli takie sytuacje są sporadyczne, wystarczy jednorazowy alkotest. Są to towary tanie, bez trudu dostępne, szczególnie na stacjach benzynowych. Spełniający standardy alkotest jest na tyle dokładny, iż pokaże czy możemy już prowadzić.

Mamy nadzieję, że zwiększyliśmy wasza wiedzę o właściwym wyposażeniu samochodu, aby jazda była bezpieczna.