Odzież, akcesoria – co dziś założyć?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Odzież, akcesoria – co dziś założyć?

Każda z nas wielokrotnie stojąc przed garderobą myślała sobie „Nie mam co na siebie włożyć”. Pomimo tego, że na wieszakach sukienki, żakiety, sukienki wieczorowe, tuniki i mnóstwo innych ciuchów. moda zmienia się jak w kalejdoskopie i dobrze jest za nią podążać. Nie musi to wymagać zmiany całej garderoby co sezon, ale parę ubrań, które nigdy nie wychodzą z mody i mogą stanowić znakomitą bazę stylizacji należy posiadać.

sukienka

Źródło: www.melanzsklep.pl

Małe czarne sukienki zajmują pierwsze miejsce w tej grupie. Ewoluują ich kształty – raz są przylegające, raz szerokie. Zależnie od obowiązujących stylów mają długie, półdługie lub krótkie rękawy, a bywa, że nie mają ich wcale. Dekolt, albo wycięte plecy. Stała jest tylko ich długość – nad kolano, lub trochę krótsze. Te sukienki zawsze są odpowiednie. Dobrze dobierając dodatki da się dopasować je do każdej okazji. Sukienki to zawsze dużo lepszy wybór niż zestawienie bluzki damskie i odpowiednie spódnice.

spódnice

Autor: Americanos
Źródło: Americanos

Sukienki wieczorowe to osobny wątek. Nawet jeśli nie należymy do grupy często wychodzących na eleganckie przyjęcia czy do teatru, warto posiadać w szafie dwie, trzy sukienki wieczorowe. Nigdy nie mamy pewności, kiedy nadarzy się sytuacja by się wystroić. Stawiajmy bardziej na prosty fason, bo styl można zmienić dodatkami. Skierujmy też uwagę na to, by sukienki te były wygodne. W końcu na raucie mamy się wspaniale bawić, a nie co chwilę podciągać opadającą suknię.

Warto swoją garderobę wzbogacić o żakiety – i tuniki. To wspaniałe uzupełnienie dżinsów a będziemy wyglądać szykownie. Żakiety akcentują talię, a modne tuniki idealnie ukrywają zbyt okrągłe biodra.

Dobrze jest mieć w garderobie także koszule damskie, ale i koszule męskie. Te pierwsze sprawdzą się wspaniale do biura, a męskie – włożone na górę od bikini, związane paskiem – jako uzupełnienie krótkich spodenek – to doskonały strój na weekend. Moda ciuchy robocze z nadrukiem modą, ale klasyczne podstawy zawsze się sprawdzają i dobrze jest je mieć w garderobie.