Ciucholand czyli jakim sposobem zarabiać na odzieży używanej?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Ciucholand czyli jakim sposobem zarabiać na odzieży używanej?

Rynek odzieży używanych tzw. „secound handów” jest w naszym kraju coraz ogromniejszy. Dowodem może być liczba tego typu sklepów w każdym polskim mieście. Czy będzie to rynek na którym możemy zarobić? Czy Polacy faktycznie są otwarci do kupowania jak też noszenia używanych ciuszków?
Lumpeks tudzież ciucholand jest to sklep z odzieżą używaną.

Konfekcja ta pochodzi przede wszystkim z zagranicznych skupów albo kwest. Po tym jak zostaje nagromadzona zagranicą, zapaczkowana, przesyłana zostaje do naszej ojczyzny. W Polsce, towar trafia do hurtowni, z jakich dostanie się na ostatek do sklepów z używaną odzieżą.
Zgodnie z ankietami 43% Polaków kupuje w „szmateksach”. Jest to ogromnie duży rynek, choć druga połowa kategorycznie twierdzi, iż w żadnym razie by tam nie kupiła. Zdecydowanie największym powodem dla którego ludzie są chętni zakupić użytkowane ubrania jest cena. Modna odzież – importer odzieży używanej używana jest często nieomalże dziesięć razy tańsza aniżeli nowiusieńkie w sklepie. Oprócz ceny, istotnym elementem jest wyjątkowość ubrań. Większość z nich wywodzi się z ofiar. Jak łatwo się domyślić, zachodzi prawdopodobieństwo porównywalne do trafienia w totka, że w jednym ciucholandzie znajdą się 2 takie same ubrania. Następnym niewątpliwym plusem zakupów w takowym punkcie jest moda, jaka ostatnimi czasy wraca do deseni z poprzedniego stulecia. Ubrania, jakie przez wiele lat były w magazynach hurtowni, nagle stały się pożądane poprzez klientów.
siatkówka

Autor: diva
Źródło: diva
odzieżą

Źródło: flickr.com
Rzecz jasna sklepy z odzieżą używaną mają także spore minusy. Prócz bariery psychologicznej są też bariery asortymentowe.

Jest duży wybór państw, z których możesz ściągnąć ubiór. Najbardziej modne są Wyspy Brytyjskie, Francja oraz reszta państw Unii Europejskiej. Odzież sortowana cream cieszy się największym wzięciem.