Wybór deski do jazdy dla osób początkujących

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Wybór deski do jazdy dla osób początkujących

Uprawianie snowboardu stało się obecnie jednym z najbardziej lubianych sportów zimowych. Osoby początkujące powinny jednak pamiętać, że ogromne znaczenie, nie tylko dla ich nauki, ale też dla bezpieczeństwa, ma zakupienie odpowiedniej deski. Oferta sklepów jest dzisiaj dość szeroka, dlatego każda osoba będzie mogła odnaleźć dla siebie deskę.

Dla dzieci proponowane są chociażby takie deski jak Lib Technologies T.Ripper Snowboard – Kids, dostosowane do ich wymagań oraz możliwości fizycznych. Ta sama firma posiada w sprzedaży jeszcze jeden model przeznaczony dla najmłodszych fanów snowboardu, czyli Lib Technologies T.Rice Pro Model C2-BTX HP Snowboard. Rodzice powinni pamiętać, by nie oszczędzać na desce dla swojego dziecka i mieć na względzie wyłącznie jej zadowalającą jakość.

Tym o czym należy przede wszystkim pamiętać decydując się na zakup stosownej deski, np. Lib Technologies Mark Landvik Phoenix C3-BTX Snowboard jest wzrost oraz waga osoby, która będzie się nią posługiwała. To na podstawie tych dwóch wielkości określa się stosowną długość deska. Szerokość deski natomiast jest zależna przede wszystkim od rozmiaru stopy, jako że ani pięta, ani stopy nie powinny poza nią zbytnio wystawać. To właśnie dobór długości i szerokości deski ma ogromne znaczenie.

sprzęt snowboardowy

Autor: harmishhk
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym, na uwadze rzecz jasna trzema mieć jakość sprzętu, w szczególności osoby początkujące nie powinny decydować się na kupno deski z niepewnych źródeł, gdyż nie będą jeszcze w stanie odpowiednio ocenić ich jakości. Najlepiej kiedy w tym celu udadzą się do fachowych sklepów, w których proponowane są deski wyłącznie znanych firm, a sprzedawcy potrafią udzielić niezbędnych porad. Ciekawym rozwiązaniem jest też sprawdzenie asortymentu sklepów internetowych, których ceny niekiedy są nieco niższe.

Co jednak kiedy nie ma się pieniędzy na deskę stosownej jakości? Z pewnością nie można iść na kompromis i kupować gorszej deski. Bardzo często bowiem organizowane są promocje dotyczące desek z wcześniejszego sezonu, które można kupić w cenie nawet niższej o połowę. Stosowna deska to nie tylko komfort, który ma podczas nauki ogromne znaczenie, ale także bezpieczeństwo. Wybór deski zdecydowanie nie powinien być więc przypadkowy i oparty głównie na kwestii niskiej ceny.